Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Taşeron İşçilerine iyi haber

TÜRKİYE 15 Eylül 2017 21:46
Videoyu Aç Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Taşeron İşçilerine iyi haber
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATV canlı yayınında soruları yanıtladı.Taşeron işçilerin kadro durumu ve bedelli askerlikle ilgili açıklama yaptı.

Gündeme ilişkin önemli açıklamalar yapan Erdoğan, taşeron işçiler ve bedeli askerlik bekleyenlerle ilgili soruları da cevapladı.

TAŞERON İŞÇİLERE İYİ HABER

Taşeron işçilerle ilgili konuşan Erdoğan, "Bu konu tamamen hükümetimizin gündeminde, kısa bir süre içerisinde sayın başbakanımız gelinen noktayı açıklayacaktır diye düşünüyorum" dedi.

"BEDELLİ GÜNDEMİMİZDE YOK"

Öte yandan bedelli askerlikle ilgili konuşan Erdoğan, "Şu anda gündemimizde yok, asker kadromuzda ciddi manada eksilme var. Biz vatansever evlatlarımızı askere bekliyoruz" dedi.

Erdoğan, kredi ve burs miktarlarını açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burs ve kredi miktarların açıkladı. Erdoğan, "Bu yıl lisans öğrencilerine kredi burs 470 TL olarak ödenecek" dedi. 

Öğrencilere müjdeyi veren Erdoğan, "Üniversite öğrencilerine bursu biz 425 liraya çıkardık. Fakat bu yıl lisans öğrencilerine kredi burs 470 lira oldu" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasına şöyle devam etti:

"Böyle ödenecek ayrıca geçen yıl 285 TL olan yurtlarımızda kalan öğrencilerimize beslenme yardımı veriyorduk o da bu yıl 330 liraya çıkartıldı. Yüksek lisans 440 lira, doktora öğrencileri için ise 1410 liradır. Şimdi, Yüksek lisans öğrencileri için 940 lira olan 1410 lira olan bu rakamlar adeta kendini geçindirmek gibi değil aile geçindirir gibi duruma geldi"

Erdoğan: TEOG'a karşıyım, kaldırılması lazım...

 

Liseye geçişi sağlayan TEOG'la ilgili gündemi değiştiren açıklama yapan Erdoğan, "Ben TEOG olayını yanlış buluyorum. TEOG kaldırılmalı. Gerekli adımları Hükümet atacaktır. Ben Sayın Başbakanımla paylaşacağım. Önümüzdeki hafta devam edecek bu konuyla ilgili kararı hemen atalım diyeceğim" dedi.

"Biz TEOG'la mı geldik Ne TEOG vardı, ne bir şey vardı. Okursun, sene içinde notların bellidir, bu notlarınla beraber yürürsün" diyen Erdoğan, "Gelirsin üniversite sırasına, orada da girersin üniversite imtihanlarına. Üniversite imtihanında da sosyalde, sayısalda başarı durumun neyse bu başarıya göre girmen gereken yer nereyse girersin" diye konuştu.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat