Cumhurbaşkanı Erdoğan Demokrasi dersi 'Hayır' standı

TÜRKİYE 28 Mart 2017 16:10
Videoyu Aç Cumhurbaşkanı Erdoğan Demokrasi dersi 'Hayır' standı
A
a

İstanbul'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sarıyer'de CHP'nin "hayır" çadırına uğradı. Erdoğan burada bir süre CHP'lilerle sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Hayır' standında
 

Erdoğan, Atatürk Havalimanı'na gitmek üzere öğle saatlerinde Tarabya Köşkü'nden çıktı.

Erdoğan, önce Hacıosman Metro istasyonu yanında kurulan "Evet" standını ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra "Evet" standının hemen yakınında kurulan "Hayır" standını ziyaret etti.

15 DAKİKA GÖRÜŞTÜLER

Erdoğan, kurulan çadıra girerek içeridekilerle yaklaşık 15 dakika konuştu.

Cumhurbaşkanı ve beraberindekiler daha sonra buradan ayrıldı. 

"EN AZINDAN BİR SUYUMUZU İÇİN"

Erdoğan'ın ziyaret ettiği 'hayır' çadırında görevli Çağlar Coşkun, o an yaşananları anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'evet' çadırını ziyaret ettiğini söyleyen Coşkun şunları söyledi;

"Çıkmak üzereyken kendisine bir çay ikram etmek istediğimizi söyledim. Kendisi zamanının olmadığını söyledi. Ben de 'en azından bir suyumuz için sayın Cumhurbaşkanım' dedim. 

"NEDEN SİZ HAYIR DİYORSUNUZ"

Bayan arkadaşlarımızın bir tanesinin sorduğu soru üzerine 'neden siz hayır diyorsunuz' dedi. Bayan arkadaşımız da kendisini yeterince güvende hissetmediği için 'hayır' diyeceğini söyledi. Bir cumhurbaşkanının vermesi gereken doğal ve mantıklı bir cevap verdi. Suyunu içti aramızdan ayrıldı"

BEKLİYORDUK

Cumhurbaşkanı'nın sürpriz ziyaretinin kendisini şaşırtmadığını söyleyen Coşkun, "Tarabya'daki köşkünden bir gün buraya mutlaka uğrayacağını bekliyorduk. Çünkü güzergahı üzerindeydi" ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE KONUŞTUĞUNU KENDİ ANLATTI

Bu sabah gelirken EVET çadırının kurulduğu bir yere uuğradım. Yanında da hayır çadırı vardı. Oradakilerle görüştüm. Hayır çadırındakilere ne için hayır diyorsunuz dedim. Dediler ki biz çağdaş bir Türkiye istiyoruz, dediler. Neyiniz eksik dedim. 14 sene önce bunlar var mıydı? Malesef, bakıyorsunuz.. Siz Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne neden bu ismi verdiniz. Dedim ki, çok ayıp. Yavuz Sultan Selim Han'ın padişah olduğunda Osmanlı'nın 18 milyon kilometrekare toprağı vardı. 

Böyle bir Devleti Aliye-yi Osmaniye'nin başında olan Sultan'ın adını böyle bir köprüye koymaktan daha önemli ne olabilir ama olaya bakış mezhepçilik. Biz bu ülkede mezhep ayrımı yapmadık. Eğer bötyle bir ayrım varsa, Kılıçdaroğlu'nun kendisi alevi ve bir siyasi partinin başında. Neyi eksik? Ben Dersim katliamını lanetledim ama o lanetleyemedi. Niye? Lanetlediği zaman bir yerlere dokunacak.

"İSTESENİZ DE İSTEMESENİZ DE.."

Biz Türkiye'yi muassır medeniyetler seviyesine çıkarmak istiyoruz. Eğer anayasa değişikliği daha önce olsaydı milli gelirimiz 22 bin dolar olurdu. Kardeşlerim eğitimde üniversitesi olmayan ilimiz kalmadı. 270 bin derslik yaptık. Sıraların üzerinde çocuklarımızın kitapları var. Burs veya kredi, her müracat eden alır. 

Sağlıkta devrim gibi adımlar attık. Kılıçdaroğlu'nun SGK'nın başında olduğu zamanlarda hastanelerimizin halini hatırlıyorsunuz. Avrasya Tüneline hayır dediler, Osmangazi Köprüsüne hayır dediler. İsteseniz de istemeseniz de biz bunları yapıp yolumuza devam edeceğiz.

Kaynak : Haber10.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat