Cumhurbaşkanı Erdoğan Grup toplantısında AK Parti'ye üye olacak

Genel 2 Mayıs 2017 10:40
Videoyu Aç Cumhurbaşkanı Erdoğan Grup toplantısında AK Parti'ye üye olacak
A
a

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün düzenlenecek törenle AK Parti'ye yeniden üye olacak. Rozeti Başbakan Binali Yıldırım'ın takması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'ye üye oluyor
 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partiye dönüşü öncesinde dün AK Parti'de yoğun bir siyasi trafik yaşandı. Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Genel Merkezi'nde önce Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ardından Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nu (MKYK) topladı.

Toplantılarda, hem 21 Mayıs'ta olağanüstü kongre kararı alınması hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın partiye üyeliği ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tabandan gelen yoğun talep üzerine genel başkanlık koltuğuna ise bu ayın 21'inde oturacak.

13:00'DA ÜYE OLACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün 13.00'te AK Parti Genel Merkezi'ne gelerek üye olacak. Erdoğan'a Başbakan Yıldırım tarafından AK Parti rozeti takılacak. AK Parti MKYK oybirliği ile olağanüstü kongre tarihini 21 Mayıs olarak belirledi. Bununla ilgili MYK'ya yetki verildi.

GRUP TOPLANTISINA KATILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti Genel Merkezi'nde 13:00'da AK Parti Grup Toplantısı'na da katılacağı öğrenildi.

 

 

KONGRE İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Toplantıların ardından Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yasin Aktay, basın toplantısı düzenledi.

27 Aug 14
Recep Tayyip Erdoğan  @RT_Erdogan

Yeni Genel Başkan ve Başbakan adayımıza şimdiden başarılar diliyorum. Teşkilatımızın her bir mensubunu Rabbime emanet ediyorum.

 Takip et
Recep Tayyip Erdoğan @RT_Erdogan

Adalet ve Kalkınma Partisi'ni, yani aşkımı, sevdamı, tutkumu ve kavgamı da önce Allah'a, sonra sizlere emanet ediyorum.

13:23 - 27 Aug 2014

Aktay, şunları söyledi:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın yarın partimizle ilişkisinin, üyeliğinin ihya edilmesine dair, dün MKYK'da yapılan görüşme neticesinde, kurulun bütün üyeleri bu kararı oy birliğiyle onaylamış oldu. Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın partimizin genel merkezinde düzenlenecek toplantı ile üyeliğinin ihya edileceğini söyleyebiliriz.

21 Mayıs'ta olağanüstü kongre olacak. Bu kongrede de bir seçim yapılması ve Sayın Cumhurbaşkanımızın partimizin genel başkanlığına seçilmesini öngörüyoruz. Bugünkü toplantımızda bu kongrenin de hem kararı alınmış oldu hem de hazırlıklar için düğmeye basıldı"

"KURUCU OLAN HERKES DAVET EDİLDİ"

Aktay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımı için yapılan törene, milletvekilleri MKYK, Merkez Disiplin Kurulu üyeleri, Siyasi Etik ve Erdem Kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları başkanları ve parti kurucularının davet edildiğini söyledi.

Aktay, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu'nun bugünkü törene davet edilip edilmediği sorusuna karşılık ise, kurucu olan herkesin davet edildiğini söyledi.

KONGRE ANKARA ARENA'DA

AK Parti'nin 3. Olağanüstü Kongresi Ankara Arena Spor Salonu'nda yapılacak. 21 Mayıs için şimdiden Arena'da yer ayrıldı.

Kongrede, AK Parti en üst karar alma organı olan 50 kişilik MKYK seçimi de yapılacak. Erdoğan, Genel Başkanlık koltuğuna oturur oturmaz yenilenmiş olacak MKYK içinden kendine genel başkan yardımcılığı görevini yürütecek yakın kurmaylarını seçecek.

Eda Işık/Sabah 
Kaynak : Haber10.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat