DEVANE'DE KAMULAŞTIRILAN BİNALAR YIKILIYOR

ÇORUM 18 Temmuz 2017 10:10
Videoyu Aç DEVANE'DE KAMULAŞTIRILAN BİNALAR YIKILIYOR
A
a

Çorum Belediyesi tarafından Devane bölgesinde kamulaştırılan bazı binaların yıkımı için çalışmalar başlatıldı. Başkan Kücü’den ilk açıklama geldi.Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, iş makinesine binerek ilk kepçeyi vurdu. Külcü’ye çalışmalar sırasında Başkan Yardımcısı Alper Zahir, Belediye Meclis Üyeleri Ekrem Demirten, Mehmet Döngel ve İsmail Akgöz de eşlik etti. Başkan Külcü, Devane başta olmak üzere kentin muhtelif yerlerinde açılan yol, kamulaştırma ve otopark çalışmaları hakkında da bilgiler verdi. Yol konusunda çok ciddi çalışmalar yaptıklarını hatırlatan Başkan Külcü, şehrin girişlerindeki prestij yolları olarak adlandırdıkları yollardaki çalışmalardan bahsetti.


 

GİRİŞTEKİ “YOLLAR” GENİŞLETİLİYOR

Ankara, Samsun ve Osmancık yolunda çalışmalar yapıldığını, Ortaköy ve İskilip yolunda ise çalışmaların sürdürüldüğünü dile getiren Külcü, şehir içinde de trafik rahatlatılması adına atılan adımlar olduğunu kaydetti.
Göreve geldiği günden itibaren bugüne kadar yollar konusunda 31 milyon kamulaştırma bedeli ödendiğini açıklayan Başkan Külcü, otopark konusuna da değinirken, şu anda üzerinde çalıştıkları 4 otopark olduğunu bildirdi.3 OTOPARK 2019’DA HİZMETE GİRECEK

Çalışma yapılan 3 otoparkın 2019 yılına kadar tamamlanacağını, diğerinde ise kamulaştırma çalışmalarının sürdüğünü kaydeden Başkan Külcü, kent merkezinde trafik yoğunluğunun azaltılması konusunda yapılan çalışmalardan da bahsetti. Devane’de belediyeye ait bir konut projesi ile ilgili de bilgiler veren Başkan Külcü, konut inşaatının yapımına önümüzdeki günlerde başlanacağını açıkladı.


 

MÜLKİYET SAHİPLERİNE ÇAĞRI YAPTI

Belediyenin yaptığı çalışmaların zaman zaman mülkiyet sahiplerinin istemediği sonuçlara neden olabildiğini hatırlatan Başkan Külcü, mülkiyetine dokunmak zorunda kaldıkları vatandaşlara da gayrimenkullerinin değerinin de üzerinde ödemeler yaptıklarını söyledi. Külcü, “Zaman zaman gerçek dışı söylentilerle bir takım sıkıntılarla karşı karşıya kaldığımız oldu. Planlamalar yapılmış olan yerlerdeki kamulaştırma konusunda bize yardımcı olmalarını istiyoruz” çağrısında bulundu. Başkan Külcü, yaptığı açıklamanın ardından iş makinesine binerek, yıkım için ilk kepçeyi vurdu.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat