ECE’NİN BİROKSİT KİREMİT'İNE ÖDÜL GELDİ

ÇORUM 18 Ocak 2018 11:11
Videoyu Aç ECE’NİN BİROKSİT KİREMİT'İNE ÖDÜL GELDİ
A
a

ECE Holding’in kiremit sektöründe faaliyet gösteren firması ECE Kiremit, “Sürdürülebilir İş Ödülleri 2017’de” Türkiye’de bir ilk olan Bioksit Kiremit ile ödüle layık görüldü...

ECE Holding’in kiremit sektöründe faaliyet gösteren firması ECE Kiremit, “Sürdürülebilir İş Ödülleri 2017’de” Türkiye’de bir ilk olan Bioksit Kiremit ile ödüle layık görüldü. Bioksit Kiremit, tüm ayrıcalıklı özellikleriyle sektörünün en iddialı ürünü olmaya aday. Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri’nin amacı, Türkiye’de sürdürülebilir iş modellerine geçişi hızlandırmak ve bu alanda başarılı çalışmalar yapmış kurum ve kuruluşları ödüllendirerek, sosyal, ekonomik ve çevresel konulardaki projeler adına farkındalık oluşturmak. ECE Holding’in Sanayi Bakanlığı onaylı Ar-Ge merkezinde uzun süreli araştırmalar sonucunda bioksit özellik ihtiva eden hammaddelerden yapılan formül ile hayata geçirdiği Bioksit Kiremit, Sürdürülebilir İş Ödülleri 2017 kapsamında “Sürdürülebilir İnovasyon” kategorisinde birinciliğin sahibi oldu.

Akademisyenler, çeşitli üniversitelerde görevli profesörler ile UNDP, TÜTED ve TÜGİS gibi kurumların temsilcilerinden oluşan 32 kişilik bir jüri ekibinin değerlendirmesi sonucu ödüle layık görülen Bioksit Kiremit, tarım dışı arazilerden elde edilen hammaddelerle üretiliyor. Bu özelliği ile Bioksit Kiremit sayesinde yılda ortalama 30 dönüm alan kurtarılmış oluyor. Bioksit Kiremit ile tarım arazilerinin hammadde kaynağı olarak kullanılmasına gerek kalmayacak. Ödül töreninde konuşan Ece Holding Pazarlama ve Kurumsal İletişim Şefi Didem Sungur: “Öncelikle bize bu ödülü layık gören saygıdeğer jüri üyelerine teşekkür ederim. Bu ödül ile bizi gururlandıran ECE Holding Ailesine de sonsuz teşekkürler. ECE Holding bünyesinde Çorum’daki Ar-Ge merkezimizde Türk mühendisler tarafından geliştirilen Bioksit Kiremit sayesinde tarım arazilerinin hammadde kaynağı olarak kullanılmasına gerek kalmayacak. Bioksit Kiremit Türkiye’de bir ilk ve bu ürünle birlikte Ar-Ge’nin geleneksel sektörlerde dahi ne kadar önemli olduğunu ortaya koymuş olduk” dedi.


Bioksit kiremit nedir?

Bioksit özelliğe sahip hammaddelerin mineralojik ve fiziksel özelliklerinden dolayı su geçirmezliği daha iyi, porozitesi daha düşük kiremitler üretmek mümkün oluyor. Bioksit hammaddeli kiremitler aynı zamanda don dayanımı yüksek ve yosun tutmama özelliğine de sahipler. Bioksit kiremit ayrıca geleneksel hammaddelerle üretilen kiremitlere oranla fiziksel ve doğal şartlara çok daha dayanıklı, daha uzun ömürlü ve daha koyu rengi ile estetik görünümlü. Bioksit özelliğe sahip kiremitler farklı modellerde de üretilebiliyor.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
yan mhp
sağ mhp