Erdoğan AK Parti Kadın Kollarını harekete geçirdi

Siyaset 27 Eylül 2017 08:16
Videoyu Aç Erdoğan  AK Parti Kadın Kollarını harekete geçirdi
A
a

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatının ardından, AK Parti Kadın kolları harekete geçti. Hedef revizyon, öncelikli kriter ise "davaya adanmışlık" olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “siyasette kadınlara daha fazla yer verin” talimatının ardından AK Parti Kadın Kolları da harekete geçti.

AK Parti Kadın Kolları, 2019 yılındaki iki seçimde oluşacak teşkilatlarda kadınların daha fazla yer alması için bir çalışma başlattı.

İNTERNET ÜZERİNDEN BAŞVURU

Hürriyet'ten Erdinç Çelikkan'ın haberine göre, Kadın Kolları, devam eden kongre sürecinde teşkilatlarda görev almak isteyen kadınlara özel bir site hazırladı. Kadınların bu sayede herhangi bir engele maruz kalmadan rahatlıkla teşkilat adaylıklarını yapabilmesi amaçlanıyor.

Aday olmak isteyen kadınlara siteden verilen mesajda “Bugüne kadar partimize emek vermiş ve yola devam etmek isteyen arkadaşlarımızla; enerjisi yüksek, çalışmalarıyla katma değer üretebilecek olan herkese kapımız açıktır” denildi.

ÖNCELİKLİ KRİTER DAVAYA ADANMIŞLIK

Aday olmak isteyen AK Parti üyesi kadınlara aranan öncelikli kriter ise “davaya adanmışlık” olacak. Adaylık başvurusu yapan kadınlar daha sonra il ve ilçelerde mülakata alınacak. Mülakatlar sonucunda 50 kişilik yönetim kadrosu olan iller için 150 kişilik isim havuzu oluşturulacak.

ADAY OLMAK İSTEYENLERE 5 SORU

Esnaf kadınlar, sivil toplum kuruluşlarında görev yapmış ve farklı meslek grubundaki kişiler bu havuzun içinde yer alacak. İlçelerin yapısını yansıtan bir yönetim kurmayı amaçlayan AK Parti’de mahalle başkanı kadınların da bu nedenle ilçe yönetimlerinde yer alması talimatı verildi. Kadın Kolları, aday olmak isteyen kadınlara ise 5 soru yöneltiyor.

Kadınlara “Partimize katkı verebileceğiniz güçlü yönleriniz, kadın siyasetçi olarak zorlanabileceğiniz zayıf olduğunuzu düşündüğünüz yönleriniz nelerdir?”, “Son 15 yılda hükümetimizin en başarılı olduğu alanlar nedir?” gibi sorular yöneltiliyor.

Kaynak : Haber10.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat