Erdoğan: Bunlar birbirini ısırmaz

Dünya 12 Mart 2017 21:48
Videoyu Aç Erdoğan: Bunlar birbirini ısırmaz
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli'de düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu.Hollanda'nın tavrı karşısında AB'nin sessizliğini eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunlar birbirini ısırmaz" dedi.

Hollanda'ya tepki gösteren Erdoğan, "Gün ola harman ola. Şu an sabırlıyız ama bu işin hesabını soracağız. Bu iş burada kalmaz. Avrupa'dan ses çıkıyor mu çıkmıyor. Niye bunlar birbirini ısırmaz. Hollanda bir muz cumhuriyeti gibi davrandı. Terbiyesizliklerini tüm dünya gördü. Mızrak çuvala sığmaz yapılan işin adı skandaldır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Bunları tek tek kalem kalem saymayacağım. Sizlerle asıl konuşacağım mesele 16 Nisan. Bu bir turnasol kağıdır. Bunlar kadın haklarından anlamazlar bilmezlert. İnşak-llah kızlarımız da erkeklerle beraber 18-25 yaşi arası parlamento sıralarında yerlerini alacaklar.

"SENİN HER YERİN AB ÜYESİ OLSA NE YAZAR"

Dün Hollanda'da yaşanan kepazeliği izlediniz değil mi? Bir yandan Dışişleri Bakanı'mızın uçuş iznini şiptal ediyorlar. Diğer taraftan Sosyal politikilar bakanımız önünü kesiyorlar. Kardeşlerim uluslararası hukukta büyükelçilikler kendi topraklarıdır o ülkelerin. Kapıyı açmıyorlar düşüne biliyor musunuz?

Yav senin her yerin AB üyesi olsa ne yazar? Sen önce uluslarası hukuku öğren. Türkiye 'ye demokrasi dersi vermeye çalışanlşar önce bunu öğrensin. Çarşamba günü orada seçim var. Hollanda'da olan vatandaşlarıma sesleniyorum. Kullanacağızın oyları biliyorsunuz değil mi?

Hollanda polisi vatandaşlarımızın üzerine atlarıyla itleriyle saldırarak darp etmiştir. Bu gün çıkmış Hollanda Başbakanı açıklama yapıyor. Türkiye ile ilişkilerimiz düzelteceğiz diye. Neyi düzeltiyorsun ya? Daha sen bedel ödemedein.

Bernim vatandaşlarımız üzerine at it sürersen bunun hesabını vereceksin. Bize bu mşillet Allah yeter. Akşam Başbakanım arıyor kendisi görüşüyor ve verdiği cevap çarşamba günü seçim var burası sıkıntılı bakan burayı terketsin. Verdiği cevaba bak.

"TERBİYESİZLİKLERİNİ TÜM DÜNYA GÖRDÜ"

Gün ola harman ola. Şu an sabırlıyız ama bu işin hesabını soracağız. Bu iş burada kalmaz. Avrupa'dan ses çıkıyor mu çıkmıyor. Niye bunlar birbirini ısırmaz. Hoolanda bir muz cumhuriyeti gibi davrandı. Terbiyesizliklerini tüm dünya gördü. Mızrak çuvala sığmaz yapılan işin adı skandaldır. Hoolanda AB üyesi gibi değil muz cumhuriyerti gibi davranıyor. Hollanda bunun bedelini mutlaka ödeyecek.

"AB'NİN GELECEĞİNİ TEHDİT EDİYOR"

Sabah 7 buçuğa kadar sürekli aradım. devamlı arayacaksın dedim Fatma Betül kardeşime. Var mı eğilmek yahu. Biz Allah'ın huzurunda eğiliriz başka eğilmek yok. Çünkü bu ülke kendini ancak faşist ülkelerde görülecek bir duruma düşürdü. Mesela 16 Nisan halk oylamasının ötesinde. Irkçı söylemlerin yükselmesi AB'nin gelecdğini tehdit ediyor.

Tarihizide 12 Mart'ı iki farklı olayla hatırlıyoruz. Birincisi İstiklak Marşı'mızın kabul edildiği gündür. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal'i ve Mehmet Akif'i saygıyla anıyoruz. 15 Temmuz'da F16'lar bomba yağdırıyordu. Ama bizim gençlerimiz kaçmadı.

"BİZLERE DÜŞEN DAHA ÇOK ÇALIŞMAK"

O FETÖ alçakları kadın, genç, yaşlı demöeden ateş ederken yıldı mı? Hayır. Niye? Ne yaptı? Göğsünü siper etti bombalara. Neden? Çünkü onlar şehadet dediler. Şehitler Tepesi boş değil dediler. 15 Temmuz mabetlerimize namahrem eli değmesin diye ezanlar yurdumuzun üzerinde dinmesin diye 249 kardeşimiz şehadete yürüdü. Bu kahramanlık karşısında bizlere düşen daha çok çalışmaktır.

"DURMAK YOK YOLA DEVAM"

Durmak yok yola devam. Akif ömrünün son günlerinde kendisini ziyarete gelen dostuna Allah bir daha bu millete istiklal marşı yazdırmasın dedi. Kardeşim 15 Temmuz'da mnilletimiz yebi bir marş yazmadı ama herkese şunu gösterdi. Türk milleti gerektiğinde İstiklal Marşı ruhunu diriltme konusunda üzerine düşeni yapr. Bunu 15 Temmuz gecesi yedi düvele gösterdik.

"KOMŞULARINIZA 18 MADDEYİ ANLATIN"

12 Mart 1971'de ülkemiz tarihinin utanç günlerinden biridir. Demokrasimiz üzerinde kara bir leke olan 12 Mart muhtırası milletimiz üzerinde tıpkı diğer darbeler gibidir. Kendilerini halkın üzerinde görenler 12 Mart'ta bir daha sanheye çıktı. Türkiye artık böyle yönetim utançlarına mahkum olsanın diye yönetim sistemini değiştiriyoruz. Komşularınıza anlatın bu 18 madde nedir.

"ER YA DA GEÇ KEMAL GİDİCİDİR"

Bunu o zat (Kılıçdaroğlu) bilmiyor ama siz bileceksiniz. Kardeşlerim şuanda kim hayır diyor? Kandil, İmralı. O hayır diyenlerle beraber kimler hareket ediyor? Söylememe gerek var mı? Söyle ban arkadaşını söyliyeyim sana kim olduğunu. Şimdi çıkmış anamuhalefetin başındaki zat milleti kandırmak için her türlü yalanı söylüyor. Artık dürüst ol be. Varsa tek adam bu sensin. Yedi seçim kaybettin hala partinin başındasın.

Ama er ve ya geç Kemal gidicidir. Zira mensubu olduğu parti bu yükü daha fazla taşıyamaz. Bunun güçlü muhalefet diye bir şeyi ki güçlü demokrasi güçlü muhalefetten gelir.

"NEYMİŞ EFENDİM REJİM DEĞİŞİYORMUŞ"

2014'te milletime dedim ki ben tarafsız olmayacağım taraf olcağım. Ama benim tarafım milletten yana olacak dedim ve her zamanda öyle oldu ve bu böyle devam edecek. Bu zat diyorki bir devlet bir kişiyi ikna ettiğinde 12 saatte Türkiye Cumhuriyeti'ni ele geçirir.

Ya bu çocuk oyuncağı mı? 81 vilayette meydanlara dökülen bu millet öyle bırakılır mı? Eğer lider bir taşın arkasına saklanırsa millet sağın arkasına saklanır. O yüzden saklanamazsın. Bizim karakterimizde bu var. Hadi Kemal efendi çıksın senin 24 saatliklerin, 12 saatliklerin.

Neymiş efendim rejim değişiyormuş. Geç onu geç. Rejim 1923'te belirlendi. 16 Nisan'dan sonra meclis yok diyor. Kuyruklu yalan. Kardeşlerim mevcut sistemi savunanların bu sistemi işletmemek için neler yaptığını çok iyi biliyoruz. Bunlar gensorunun mimarlarıdır.

Kaynak : Haber10.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat