Erdoğan: Oynanan oyunları bunların başına geçireceğiz

Dünya 24 Haziran 2017 07:58
Videoyu Aç Erdoğan: Oynanan oyunları bunların başına geçireceğiz
A
a

Şanlıurfa Harran'daki Kardeşlik Sofrası İftarı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah Suriye ve Irak'ta oyun kuranların başına geçireceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa Harran'daki Kardeşlik Sofrası İftarı'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Reyhanlı olayı DEAŞ'ın intihar saldırıları FETÖ'nün darbe girişimi, Suriyeli vatandaşlarımızla karşı karşıya getirme çabaları hepsi bunların bir ürünüdür. Türkmenler'e yardım götüren MİT tırlarının durdurulması da aynı çabanın ürünüdür. İnşallah Suriye ve Irak'ta oyun kuranların başına geçireceğiz" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

Sondan bir önceki iftarı bu akşam yaptık. Yarın akşam son iftarımız. Bu sofralar çok güzel sofralar. Pazar günü idrak edeceğimiz Ramazan Bayramı'nın hepimiz için feraha barışa selamete vesile olmasını diliyorum. Suriye ve Irak başta olmak üzere İslam dünaysında yaşanan acıların son bulmasını diliyorum.

İnşaallah bayramları bayram gibi kutlayacağımız günlerin yakın olduğunu ümit ediyorum.

"BATI 100 KİŞİNİN 500 KİŞİNİN HESABINI YAPARKEN BİZ 2 MİLYON İNSANI BURADA AĞIRLADIK"

Harran başta olmak üzere Şanlıurfalı kardeşlerim Suriyeli kardeşlerine ensar oldular. Gönüllerini açtılar. Devlet olarak bize hicret eden kardeşlerimize 30 milyar dolar harcama yaptık. 

2 milyon Suriyeli kardeşimizi burada ağırlıyoruz. Batı 100 kişinin 500 kişinin hesabını yaparken biz 2 milyon insanı burada ağırladık.

"VERDİKLERİ SÖZLERİ HİÇBİR ZAMAN TUTMADILAR"

Verdikleri sözleri hiçbir zaman tutmadılar. Şunu diyebilirsiniz; Bir şey vermediler mi? Bütün bu süre içinde 3 milyar dolar vereceklerdi. Yıl sonuna kadar 3 milyar daha verecekler. 

Toplam verdikleri 725 bin dolardır. Onlar destek verse de vermese de Türkiye destek vermeye devam edecek. Çünkü biz şuna inanıyoruz 'Veren el alan elden hayırlıdır'

"SURİYE KRİZİ TARİHE KARA BİR LEKE OLARAK KAZINDI"

3 milyonun üzerinde Suriyeli ve Iraklı kardeşimiz Türkiye'de hayatlarını sürdürüyor.

Suriye krizi tarihe kara bir leke olarak kazındı. Kendi vatandaşları için en temel hak olan demokrasiyi Suriyeli kardeşlerimize lüks gördüler.

Uluslararası toplum Suriye'de kendi halkına zulüm uygulayan bir devletle katledilmesine seyirci kaldı. Bu süreçte Suriye'de yıkılan şehirlerin altında insanlığın itibarı da kalmıştır. 

"SURİYE'YE BARIŞ VE HUZUR GELMESİ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ"

Suriye'nin asıl kaybedeni bunca Müslümanın katledilmesine yeterli tepkiyi veremeyen İslam dünyası olmuştur. Biz bu çarpıklığa karşı gücümüzün yettiği kadar mücadele ettik ediyoruz.

DEAŞ terörüne destek verdiğimizi söylemelerinin nedeni, Suriye'deki oyunu bozduğumuz içindir. Suriye'ye barış ve huzur gelmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Ülkemize karşı yürütülen karalama ve iftira kampanyalarının sebebi işte budur. Sadece bu iftiralarla kalmadılar, Suriye'deki ateşi Türkiye'ye taşımaya çalıştılar. 

"İNŞALLAH SURİYE VE IRAK'TA OYUN KURANLARIN BAŞINA GEÇİRECEĞİZ"

Reyhanlı olayı DEAŞ'ın intihar saldırıları FETÖ'nün darbe girişimi, Suriyeli vatandaşlarımızla karşı karşıya getirme çabaları hepsi bunların bir ürünüdür. 

Türkmenler'e yardım götüren MİT tırlarının durdurulması da aynı çabanın ürünüdür. İnşallah Suriye ve Irak'ta oyun kuranların başına geçireceğiz.

"SURİYE'YE BARIŞ GELEMESİ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI ARALIKSIZ SÜRÜDÜRECEĞİZ"

Fırat Kalkanı harekatı ile ilk adımı attık. Bölgede 2 bin km alanı teröristlerden temizleyerek güvenli bölgeler kurduk. 

Suriye'ye barış gelemesi için çalışmalarımızı aralıksız sürüdüreceğiz. Bu vesile ile 16 Nisan'da Türkiye'de yapılan referandumda Akçakale 3. ilçesi oldu. Harran 1. ilçe oldu.

Sınırlarımızda bir tehditle karşı karşıya kalırsak, Fırat Kalkanı'nda ne yaptıysak aynını yapacağız.

Kaynak : Haber10.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat