Erdoğan 15 Temmuz'un yıl dönümünde konuşacak

Genel 29 Haziran 2017 17:56
Videoyu Aç Erdoğan 15 Temmuz'un yıl dönümünde konuşacak
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz'da Meclis'e ilk bombanın atıldığı saat olan 02:32'de vatandaşlara hitap edecek.

15 Temmuz'da gerçekleştirilen FETÖ'nün darbe girişiminin birinci yılında, 15 Temmuz Cumartesi günü saat 13.00'te özel gündemle toplanacak. Genel Kuruldaki toplantıya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılacak.

Toplantı, TBMM Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında, İstiklal Marşı'nın okunması ve saygı duruşunda bulunulması ile açılacak.

Kahraman'ın konuşmasının ardından, Mecliste grubu bulunan siyasi partilerin temsilcileri 10'ar dakika olmak üzere konuşmalarını yapacak.

Meclis Şeref Holü'nde, Anadolu Ajansı'nın, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin fotoğraflarından oluşan bir sergi açılacak.

TBMM Halkla İlişkiler Binasında da 21. Dönem AK Parti Karaman Milletvekili Zeki Ünal'ın, 15 Temmuz'a ilişkin yaptığı yağlı boya tabloları sergilenecek.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN HALKA HİTAP EDECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde yapılacak olan etkinlik, Meclis Şeref Kapısı önündeki alana kurulacak olan dev ekranlardan canlı olarak yayınlanacak.

FETÖ'nün darbe girişiminde, Meclise ilk bombanın atıldığı saat olan 02.32'de, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılımıyla, Meclis Şeref Kapısı önünde, "Video Mapping" sistemiyle, darbe girişimine ilişkin görüntüler sunulacak.

Etkinlik vatandaşlara da açık olacak ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara hitap edecek.

Kaynak : Haber10.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat