Erdoğan'dan terör konusunda ABD'ye sert sözler!

TÜRKİYE 15 Ocak 2018 16:07
Videoyu Aç Erdoğan'dan terör konusunda ABD'ye sert sözler!
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin terör ordusu girişimine sert tepki gösterdi. Erdoğan, 'Kim olursa olsun, tepesine bineceğiz' dedi. Son dakika açıklamalar geliyor...

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin terör ordusu girişimine sert tepki gösterdi. Erdoğan, "Kim olursa olsun, tepesine bineceğiz" dedi. Ankara'nın Kahramankazan ilçesi'ndeki Soda Elektrik fabrikasının açılışında konuşan Erdoğan, ABD'nin terör örgütü PKK/PYD ile birlikte Suriye sınırımıza kurmaya hazırlandığı terör ordusu girişimine yüklendi. Erdoğan daha önce hiç bu kadar sert sözler söylememişti.

İşte Erdoğan'ın o açıklamaları:

- Şimdi kıçı kirli bazıları Suriye'de kalkıp bize tehdit sallıyor. Türkiye'yi kendi kabuğuna çekmek istiyor. Kusura bakmasınlar. PYD'ymiş, YPG'ymiş, DEAŞ'mış, topunuz gelin, ne olursanız olun tepenize ineceğiz. Bunun başka çaresi yok.

ŞU ANDA VURUYORUZ, VURMAYA DEVAM EDECEĞİZ

- Şu anda zaten obüslerle vuruyoruz. Vurmaya da devam edeceğiz. Kabuğumuza çekilip de sizin vurmanızı mı bekleyeceğiz. DEAŞ denen terör örgütünü bir başka terör örgütü ile yok etmeye çalışmanızı asla kabul etmiyoruz dedik. Stratejik ortaksak, model ortaksak bu işi bizimle yapmak zorundasınız.

- Bir terör örgütü bir başka terör örgütü ile yok edilemez. Bizim dediğimiz noktaya da gelecekler. Biz kendi kararımızı kendimiz verdik, veriyoruz şu anda da operasyonlar devam ediyor.

BİZ TÜRKİYE'YİZ BİZ TÜRK MİLLETİYİZ

- Biz Türkiye'yiz. Biz Türk milletiyiz. Bu böyle bilinsin. Bizim çok zengin doğal kaynaklarımız, petrolümüz, gazımız, altınımız olmayabilir. Burada olduğu gibi bizim de trona madenimiz var. Bor madenimiz, var, kömürümüz var, başka madenlerimiz var. Hepsinden öte zekamız var.

- Müttefikimiz dediğimiz bir ülke tüm ikazlarımıza rağmen sınırlarımız boyunca bir terör ordusu kurmakta ısrar ediyor. Türkiye sınırı boyunca kurulacak bir terör yapılanmasının Türkiye'den başka hedefi olabilir mi? Amerika'nın artık kelime oyunlarından vazgeçerek niyetini açıkça ifade etmesinden memnuniyet duyarız.

BİZE DÜŞEN TERÖR ORDUSUNU DOĞMADAN BOĞMAKTIR

-Bizimi için ağızdan çıkan söz önemlidir. Bir ülkenin başındaki kişi, yetkilileri bize terör örgütleriyle birlikte mücadele edeceğimizi söylüyorsa bu anlamlı bir sözdür. Aksi ortaya çıkana kadar da biz bu söze değer veririz.

- Şimdi artık Amerika'da sınırlarımız boyunca terör ordusu kurduğunu ikrar etmiştir. Bize düşen de bu terör ordusunu daha doğmadan boğmaktır.

STRATEJİK ORTAĞINIZ KARŞISINDA REZİL OLACAKSINIZ

- Nedir? Orada 30 bin terör örgütü kurmuş. Onlara şu an itibariyle 4800 TIR silah göndermiş. Ne gönderirsen gönder, o 30 bin kişilik kurduğun ordu orada seni tam anlamıyla temsil edemeyecek ve stratejik ortağının karşısında da kusura bakma rezili rüsvan olacaksın.

SİZ İNDİRİN Kİ BİZ İNDİRİP SİZE TESLİM ETMEYELİM

- Terör örgütünün üstlerindeki bayraklarınızı kendiniz indirin ki, o bayrakları biz size teslim etmek zorunda kalmayalım. Teröristlerdeki işaretleri sökün ki, teröristlerle birlikte olanları biz toprağa gömmek mecburiyetinde kalmayalım.

AFRİN OPERASYONU HER AN BAŞLAYABİLİR

- TSK, Afrin ve Münbiç meselesini halledecektir. Hazırlıklarımız tamamlanmıştır. Harekat her an başlayabilir. Ardından da sıra diğer bölgelere gelecektir.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
yan mhp
sağ mhp