Erhan Akar " Yaşlılarımız Yaşayan Tecrübe Abideleridir"

ÇORUM 21 Mart 2017 11:27
Videoyu Aç  Erhan Akar " Yaşlılarımız Yaşayan Tecrübe Abideleridir"
A
a

AK Parti Çorum Merkez ilçe Başkanı Erhan Akar, “Yaşlıların topluma sağladıkları katkılar her zaman hatırlanmalıdır” dedi.

Yaşlılar Haftası dolayısıyla açıklamada bulunan Erhan Akar, yaşlı insanlara gösterilen sevgi, saygı ve hoşgörünün minnet borcu olduğunu dile getirdi. Akar, açıklamasında şunları kaydetti: “Toplumumuzun önemli kısmını oluşturan yaşlılarımız, yaşayan tecrübe abideleridir. Geçmişimizin tecrübelerini günümüze aktaran, milli değerlerimizi ve kültürümüzü yarınlarımıza taşıyan yaşlılarımız, hayatımızın en kıymetli değerleridir.

Yaşlılarımızın karşılaşabileceği sorunları en aza indirgemeye çalışmanın toplumsal dayanışmanın önemli göstergelerinden olması hasebiyle, 2002 yılı itibarıyla asosyal devletten sosyal devlet ilkesini hayata geçiren hükümetlerimiz, son 15 yıldır devletimizin şefkat ve merhametli ellerini vatandaşlarımıza uzatma gayesiyle çalışmaya devam etmektedir. Bu hususta amacımız, çınarlarımızın hayatını kolaylaştırmak, daha rahat ve huzurlu bir yaşam sunmaktır. AK Parti olarak, 2007 yılında yaşlılarımıza evde bakım hizmetini başlattık.

Bu uygulama ile yaşlılarımıza bakan refakatçılara 4,5 milyar lira bütçe ayırdık. İlk kez evde sağlık hizmetini başlatarak, çınarlarımızın ayağına sağlık hizmeti götürdük. İmkanları yetersiz, bakacak kimsesi olmayan yaşlılarımıza aylık bağladık. 2002 öncesi eski Türkiye’den kalan enkazlardan biri, utanç vesilesi maaş kuyruklarına son vererek evde maaş ödemesini başlattık. 65 yaş üstü çınarlarımıza belediye otobüsleri ve halk otobüslerinde serbest kart uygulamasını getirdik, şehir içi ulaşımdan ücretsiz faydalanmalarının önünü açtık. Yaşlılarımıza hak ettikleri değeri vermeye devam edeceğiz.” Yaşlılara sahip çıkmanın insanlık vazifesi olduğunu belirten Başkan Akar, “Onları, tecrübelerinden faydalanacak birer rehber ve evimizin huzur kaynağı bilmeliyiz. Yaşlılarımızın haftasını kutluyor, bu haftanın ve bundan sonraki günlerin yaşlıların kıymetinin bilindiği ve onlara hak ettikleri değerin verildiği günler olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat