Fatih Erbakan partimi kuruyor ?

Siyaset 29 Eylül 2017 20:38
Videoyu Aç Fatih Erbakan partimi kuruyor ?
A
a

Meral Akşener'in parti kurma çalışmaları sürerken, Fatih Erbakan'ın da parti kuracağı iddia edildi...

Star Gazetesi yazarı Resul Tosun, isim vermeden Milli Görüş’ün merhum lideri Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın yeni bir parti kurma aşamasında olduğunu iddia etti.

Resul Tosun, "Yeni bir parti daha geliyor” başlıklı yazısında, "Bu yeni parti anladığım kadarıyla sessiz sedasız Türkiye çapında örgütlenmesini tamamlamış iş sadece partinin ilanına kalmış. Kim bilir belki Akşener’den önce de ilan edebilirler. Kurulmadan önce cumhurbaşkanı adaylarını belirlemişler ve ikili görüşmelerde bunu gizlemiyorlar" ifadelerini kullandı.

"HENÜZ RESMEN DEKLARE ETMEDİKLERİ İÇİN YAZMAM DOĞRU OLMAZ"

"Gerek Akşener’in partisi gerekse yeni kurulacak olan diğer partinin adayları belli, ama nasıl aday gösterecekler orası meçhul" diyen Resul Tosun, "Çünkü yeni sisteme göre cumhurbaşkanlığına adaylık için üç yol var: Ya mecliste temsil eden siyasi parti grupları aday gösterebilir. Ya mecliste temsil edilmese de son genel seçimde ez az yüzde 5 oy almış parti veya partiler birlikte aday gösterebilir. Ya da en az yüz bin seçmen notere giderek bir ismi cumhurbaşkanlığına aday gösterebilirler" diye yazdı.

Tosun'un yazısının devamı şöyle:

"Bu durumda birinci ve ikinci şık şimdilik hem Akşener hem de yeni kurulacak diğer partinin adayı (İsmi ben biliyorum ama kendileri henüz resmen deklare etmedikleri için yazmam doğru olmaz) için kapalı. Geriye yüz bin seçmenin teklif etmesi kalıyor.

Tahminimce Akşener eğer grubu diğer partilerle ittifak kurmazsa yüz bin imza toplamakta zorlanmaz. İkinci ismin zayıf da olsa toplama ihtimali var. Soyadının (!) hatırına imza verenler çıkabilir.

Türk siyasetinin en başarılı siyasi lideri olan Tayyip beyin partiye önem vermesi ve değişim talep etmesi boşuna değil.

Yeni partiyi merak ediyor olmalısınız.

Yeni parti HAS Parti gibi Saadet partisiyle anlaşamayan Milli Görüşçü kardeşlerin partisi olacak.

Onlar da bir müddet sonra kapağı AK Parti’ye mi atarlar yoksa Tayyip beye karşı muhalif çevreye mi iltihak ederler bekleyip göreceğiz"

*******************************************

Star Gazetesi yazarı Resul Tosun'un dünkü yazısına göre, Milli Görüş’ün merhum lideri Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın yeni bir parti kurma aşamasında olduğu iddia edilmişti.

ANKARA'DA TOPLANDILAR

Siyaset gündemine bomba gibi düşen iddianın ardından, Fatih Erbakan'ın Başkanı olduğu Erbakan Vakfı üyeleri, bugün Ankara'da toplandı. Önceden planlanan toplantının bugün ve yarın süreceği öğrenildi.

PARTİ İDDİALARIYLA İLGİLİ KONUŞMADI

Erbakan Vakfı Genişletilmiş Bölge, İl ve İlçe Temsilcileri İstişare ve Eğitim Toplantısına katılan Fatih Erbakan, parti kurulacağı iddialarıyla ilgili konuşmadı.

Resul Tosun, "Bu yeni parti anladığım kadarıyla sessiz sedasız Türkiye çapında örgütlenmesini tamamlamış iş sadece partinin ilanına kalmış. Kim bilir belki Akşener’den önce de ilan edebilirler. Kurulmadan önce cumhurbaşkanı adaylarını belirlemişler ve ikili görüşmelerde bunu gizlemiyorlar. Tahminimce Akşener eğer grubu diğer partilerle ittifak kurmazsa yüz bin imza toplamakta zorlanmaz. İkinci ismin zayıf da olsa toplama ihtimali var. Soyadının (!) hatırına imza verenler çıkabilir" ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak : Haber10.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat