FETÖ-CIA İLİŞKİSİNİ MİT DEŞİFRE ETTİ

Dünya 26 Mart 2017 10:33
Videoyu Aç FETÖ-CIA İLİŞKİSİNİ MİT DEŞİFRE ETTİ
A
a

FETÖ ve CIA ilişkileri deşifre edildi. Gülen ile firari Mustafa Özcan arasındaki konuşmaya yer verildi.

FETÖ ve CIA ilişkileri deşifre edildi
 

Önümüzdeki günlerde ilk duruşması yapılacak olan, 15 Temmuz ihanet girişimine ilişkin çatı davanın iddianamesinde, başta CIA ve MOSSAD olmak üzere FETÖ’nün yabancı istihbarat örgütleri ile kurduğu hain ittifaklar da somut örneklerle deşifre edildi. 

Bilgileri Gülen'e götürdü 

İddianamede, ABD’nin Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA ile FETÖ arasındaki dayanışmayı ortaya koyan bir bant kaydından da alıntı yapıldı. 

Terörist başı Fetullah Gülen ile FETÖ’nün mütevelli heyeti üyesi firari Mustafa Özcan arasında geçen 2013 tarihli konuşmada Özcan, CIA kaynaklı bazı bilgileri Gülen ile paylaşıyor. 

Daha önce internete de sızan konuşmada, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) Pensilvanya’daki nifak çiftliğini yakın takibe aldığı ve çiftliğe giren çıkanlara karşı dikkatli olunması üzerinde duruluyor. 

MİT sorumlusu 'Dr. Sinan' 

MİT’e karşı önlem alınması için Gülen’i uyaran Özcan, istihbaratın “Özbek” kod adlı FETÖ'cü bizzat CIA yetkililerinden alındığı da vurguluyor. 

MİT’ten, “Dr. Sinan beyin şirketinden elemanlar ABD’ye gönderilmiş” diye söz ediliyor. İddianamede “Dr. Sinan” kod adlı kişinin sözde “MİT Sorumlusu” Murat Karabulut olduğu da belirtiliyor. 

Türklere dikkat edelim 

Ankara Başsavcılığı’nın  iddianamesi’nde, FETÖ-CIA paslaşmasını gözler önüne seren bölüm özetle şöyle: 

“Türkiye Mütevellisi içinde görev yapan Mustafa Özcan ile Gülen arasında geçen ve açık kaynaklara da yansıyan görüşmede Mustafa Özcan’ın, ‘ABD’deki yetkililerle görüşen Özbek dostumuzdan öğrendiğimize göre, Dr. Sinan beyin şirketindeki şahıslar ABD’dekilerin dikkatini çekecek  selemanlar göndermişler. Türklere dikkat edelim’ ifadelerini kullandığı tespit edildi.” 


Kaynak: Akşam
Kaynak : Haber10.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat