Çorum

Haydar Uzar, Yavruturna’ya muhtar adayı

Birtat Lokantası Sahibi Haydar Uzar, Yavruturna Mahallesi’ne muhtar adayı oldu. Haydar Uzar, yaptığı açıklamada Yavruturna Mahallesi sakinlerine neden muhtar adayı olduğuyla ilgili bilgiler verdi.

Haydar Uzar,  Yavruturna’ya  muhtar adayı

27 Ocak 2014 09:51
-A

+A

Birtat Lokantası Sahibi Haydar Uzar, Yavruturna Mahallesi’ne muhtar adayı oldu.

Haydar Uzar, yaptığı açıklamada Yavruturna Mahallesi sakinlerine neden muhtar adayı olduğuyla ilgili bilgiler verdi.

“Vaatlerimle değil, yapacaklarımla adayım” ve “Sizlerle birlikte el ele, ileriye” sloganıyla yola çıkan Uzar, ne zaman bir eksiklik için bir yere gitse, ‘Sana ne sen bu mahallenin muhtarı mısın?’ cevabıyla karşılaştığını, bu yüzden muhtar adayı olmaya karar verdiğini söyledi.

Muhtarlığın yerel yönetimlerin en sıcak ve halka en yakın birimler olduğunu kaydeden Haydar Uzar, adaylığı ile ilgili şöyle konuştu: “Muhtarlık mahallenin gönül birliği yapabildiği ve tek yürek olduğu ruhu en fazla olan yerleşim birimlerinin en gönüllü temsil makamıdır. Muhtarlık acı, tatlı nice günlerin birlikte geçirildiği, ‘mahalle’ denilen yerin temsil edildiği gönüllülük birimidir. 10 yıldır ekmeğini yediğim, suyunu içtiğim, kaldırımlarından geçtiğim, sokaklarında huzur duyduğum, huzurlu ve neşeli günlerini tattığım, mahalleme hizmet etmek arzusu ile doluyum. Bu arzum, heves, şevk ve heyecan seviyesine ulaşmış ve beni ‘Mahallemi nasıl daha ileri götürebilirim?’ sorusuyla baş başa bırakmış ve kafamda birçok projenin çıkmasına neden olmuştur.

Hevesim, projelerim, mahalleme olan bağlılığım, bilgi birikimim, tecrübelerimle sizlere ve sizlerin teveccühlerinize layık bir muhtar olacağıma inanıyorum. Beni bu göreve layık görür ve oylarınızı verirseniz, bu sorumluluğun altında canla başla çalışarak, projelerimi hayata geçirerek, mahallemi, sosyal etkinlikler, eğitim faaliyetleri ve diğer altyapı olanakları bakımından daha ileri seviyelere taşıyacağımdan emin olabilirsiniz.

Yavruturna Mahallesi’nin çağdaş, genç, dinamik muhtar adayınız olarak, mahallemizin sorunlarını biliyor ve bir aday olarak desteklerinizi ve oylarınızı bekliyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum.”

Haydar Uzar’ın çoğunluğu esnaftan oluşan mahalle azaları ise şu isimlerden oluşuyor: “Erdal Yetilmiş (Esnaf), Halil Sezen (Esnaf), Aslan Kılıç (Emekli Öğretmen), Ali Uzar (Esnaf), Fazlı Bulut (Esnaf), Satılmış Akın (Esnaf), Güven Sevici (Esnaf) ve Akın Dertli (Esnaf).”

Kaynak : www.hitittv.com

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

LİNKLER
http://www.hitittv.com/Galeri/kare-kare-2012.html
24 Saat haber geçişi
HAVA DURUMU

ARŞİV

Günlük Gazeteler

Oku