Halkoylaması sonucunu protesto etmek amacıyla, Sol ve marjinal gruplar ile terör örgütüne

ÇORUM 21 Nisan 2017 10:05
Videoyu Aç Halkoylaması sonucunu protesto etmek amacıyla, Sol ve marjinal gruplar ile terör örgütüne
A
a

Çorum Valiliği, OHAL Kanunu kapsamında Çorum genelinde 20 Nisan-20 Mayıs 2017 tarihleri arasında alınan tedbirleri açıkladı


Çorum Valiliği, OHAL Kanunu kapsamında yeni bir tedbir alarak; Çorum genelinde 20 Nisan-20 Mayıs 2017 tarihleri arasında her türlü protesto eylemi, oturma eylemi, basın açıklaması, yürüyüş, stant kurma, imza kampanyası ve bildiri dağıtma vb. etkinlikleri Valilik iznine bağladı.

Valilikten yapılan açıklamada; ilimizde genel güvenliğinin sağlanması, asayişin ve kamu düzeninin korunması, devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğü ve başkalarının hak ve hürriyetlerinin korunması ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasını önlemek amacıyla bu kararın alındığı belirtildi.

Çorum Valiliği’nin konuyla ilgili basın açıklaması şu şekilde: “İçişleri Bakanlığı’ndan alınan bir yazıda 16 Nisan 2017 Pazar günü gerçekleştirilen halkoylaması sonucunu protesto etmek amacıyla, sol ve marjinal gruplar ile terör örgütüne müzahir şahıslar tarafından sosyal medya üzerinden toplanma çağrıları yapıldığı, özellik tencere, tava düdük çalma vb. ses çıkarma eylemleri ile halkoylaması sonuçlarının protesto edileceği, söz konusu eylemlerin bazı siyasi partilerce de desteklenerek 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününe kadar canlı tutulmaya çalışılabileceği, eylemlerin terör örgütlerince provoke edilerek ülke genelinde gezi benzeri kitlesel eylemlere dönüştürülme gayreti içinde oldukları ve terör örgütlerinin ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kast eden eylemlerini çok farklı yol ve yöntemlere başvurarak sürdürdükleri Anayasa ve yasalarla güvence altına alınan toplantı ve gösteri yürüyüşleri gibi temel hak ve hürriyetleri de istismar ettikleri değerlendirilmekte olup, halkın yoğun olarak sokağa çıkmaları için paylaşımlarda bulunulduğu hakkında yoğun istihbarı bilgiler edinilmiştir.

Bu bağlamda; ilimizde genel güvenliğinin sağlanması, asayişin ve kamu düzeninin korunması, devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğü ve başkalarının hak ve hürriyetlerinin korunması ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasını önlemek amacıyla, 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu’nun “Şiddet Hareketlerinde Alınacak Tedbirler” başlıklı 11. Maddesinin (m) fıkrası gereğince 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunun 11/C maddesi gereğince Çorum il genelinde, açık yerlerde yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşleri, her türlü protesto eylemi, oturma eylemi, basın açıklaması, yürüyüş, stant kurma, imza kampanyası ve bildiri dağıtma vb. etkinlikler 20/04/2017 tarihinden 20/05/2017 tarihine kadar Valilik iznine bağlanmıştır. Kamuoyuna önemle duyurulur.”
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat