HİTÜ EROL OLÇOK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNİN ÖNÜNDE YOL BOYU ‘PARK YASAĞI’ BAŞLADI

ÇORUM 8 Eylül 2017 11:32
Videoyu Aç HİTÜ EROL OLÇOK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNİN ÖNÜNDE YOL BOYU ‘PARK YASAĞI’ BAŞLADI
A
a

Yeni hastanenin faaliyete geçmesiyle birlikte bölgede yaşanan trafik sorunlarının çözümü için bir araya gelen İl Trafik Komisyonu, yol üzerine yapılan araç parkları için park yasağı kararı aldı. Valilik’ten yapılan açıklamayla kamuoyu park yasağı hakkında bilgilendirilirken, vatandaşlardan yasaklara uyması istendi.

Alınan kararların trafik güvenliği açısından olumlu sonuçlar doğurmasının ümit edildiği açıklamada, park yasağı uygulanan bölgenin hastane boyunca olduğu belirtildi.

“Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin İnönü Caddesi üzerindeki yeni hizmet binasına taşınarak hasta kabulüne başlamasıyla birlikte hastane önü ve çevresinde oluşan trafik sorunlarına çözüm bulunması amacıyla Çorum Kamu Hastaneleri Birliği’nin talebi doğrultusunda 22.08.2017 tarihli ve 2017/05 sayılı İl Trafik Komisyonu toplantısında yapılan görüşmede; "Hitit Üniversitesi Erol OLÇOK Eğitim Araştırma Hastanesi Poliklinik girişi (Ana giriş) önünde bulunan İnönü Caddesi üzerine hastane boyunca olan kısmına araç park yasağı uygulamasının getirilmesi" şeklinde karar alınmıştır.” denilen açıklamada, denetim faaliyetlerinin başladığı da duyuruldu.

Açıklamada, “Alınan karar doğrultusunda Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin İnönü Caddesi üzerindeki yeni hizmet binası önüne hastane boyunca park yasağı trafik işaret levhaları monte edilerek hastane önünde İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerince denetim faaliyetlerine başlanmıştır. Söz konusu hastaneye tedavi veya hasta ziyareti amacıyla özel otoları ile gelecek vatandaşlarımızın araçlarını hastane bahçesi içerisinde bulunan katlı otoparka veya açık otoparka park ederek trafik işaret levhaları ve denetim yapan trafik görevlilerinin ikazlarına uygun hareket etmeleri trafik güvenliğine olumlu katkı sağlayacaktır. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına katkıda bulunan siz değerli vatandaşlarımıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

Kaynak : Hakimiyet Gazetesi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat