İKİLİ EĞİTİM 2019'DA TARİH OLUYOR!

TÜRKİYE 14 Ocak 2018 13:08
Videoyu Aç İKİLİ EĞİTİM 2019'DA TARİH OLUYOR!
A
a

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 2019 yılı sonunda İstanbul ve Ankara dahil bütün okullarda tam gün eğitime geçileceğini açıkladı.


Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren sabahçı-öğlenci eğitim sisteminin kalkacağı tarihi Milli Eğitim Bakanlığı netleştirdi. 

Bakanlık, yapacağı yeni düzenlemeyle tüm okulları ikili eğitimden çıkarıp tam güne geçirecek. 

Türkiye’de reform yapılması gereken alanlardan birisinin eğitim olduğuna işaret eden Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, okullarda kaliteyi artırmak için ikili eğitime mutlaka son verilmesi gerektiğini vurguladı. 

2019 yılı sonunda İstanbul ve Ankara dahil bütün okullarda tam gün eğitime geçileceğini açıklayan, Yılmaz şunları aktardı:

"Bazen blok dersler yapılıyor. Bu da sağlıklı olmuyor. Ne yapmak lazım? İkili eğitimi kaldırmak lazım. Bin derslik yaparsak. Türkiye'de ikili eğitimi kaldıracağız. 20'ye yakın ilde ikili eğitim yok. 58 bin derslik. 40 bin dersliğin inşası devam ediyor. Binlik açığı devlet millet işbirliği ile çözeriz diyoruz. Bu yılların hayali istanbul'u çözersek her yeri çözeriz. 2019 yılı sonunda İstanbul ve Ankara dahil bütün okullarda tam gün eğitime geçilecek." 

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat