İL GENEL MECLİSİ BİNASININ YIKIMINA BAŞLANDI

ÇORUM 20 Temmuz 2017 19:32
Videoyu Aç İL GENEL MECLİSİ BİNASININ YIKIMINA BAŞLANDI
A
a

Çorum Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen Kent Meydanı projesi tüm hızıyla devam ediyor. Proje kapsamında düzenlenen törenle İl Genel Meclisi binasının yıkımına başlandı...Proje kapsamında düzenlenen törenle İl Genel Meclisi binasının yıkımına başlandı.
Yıkım öncesinde düzenlenen törende konuşan Çorum İl Genel Meclisi Üyesi ve Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, çok büyük bir meydan projesiyle bu binanın yıkılmasının Çorum’a büyük bir değer katacağını söyledi.Ak Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ, kent merkezinde böyle bir alanın açılmasının önemli olduğunu ifade etti.

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, fikren 2009,fikren de 2013 yılından beri sürdürülen çalışmalarla çok güzel bir noktaya geldiklerini söyledi.Başkan külcü,kimlikli bir şehir oluşturabilmenin 4 ana şartı olduğunu ifade etti.Satın alma ve kamulaştırma yoluyla yol açmak için kullanılan bütçenin 31 milyon TL olduğunu kaydetti. 2013 yılından itibaren yapılanlar hakkında bilgi verdi. Başkan Külcü, Kent meydanı tamamlanana kadar 30 milyon TL’nin kullanılacağını belirtti.


Çorum Valisi Necmeddin Kılıç ise, Anadolu coğrafyasında medeniyetlerin beşiği olarak Çorum’un öne çıktığını söyledi.
Necmeddin Kılıç, Çorum’a bir meydanın yapılmasının ayakta alkışlanacak bir olay olduğunu ifade etti.Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, meydanın yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. 
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat