İLKSEN CERİTOĞLU KURT'TAN ÖDENEK MÜJDESİ

ÇORUM 27 Kasım 2017 11:26
Videoyu Aç İLKSEN CERİTOĞLU KURT'TAN ÖDENEK MÜJDESİ
A
a

AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Sungurlu MYO kampüsünün tamamlanması için gerekli olan ödeneğin çıkarıldığı söyledi.

AK Parti Çorum Milletvekili Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ve Parlementolararası Birlik Türk Grubu Üyesi Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Sungurlu MYO kampüsünün tamamlanması için gerekli olan ödeneğin çıkarıldığı söyledi. Sungurlu Belediyesi ve Sungurlu Mal Müdürlüğü tarafından tahsis edilen araziye yapımı başlanılan kampüs hakkında bilgi veren Ceritoğlu, “ Kampüs alanında 9.622 m2 İdari ve Derslik Binası, 460 m2 Trafo- Enerji Merkezi, 1.106 m2 ısı Merkezi, 1.230 m2 Yemekhane-Kantin Bloğu, 2.590 m2 Konferans ve Fuaye Bloğu olmak üzere toplam 15.008 m2 fiziki alan, 15 adet derslik, 2 adet bilgisayar laboratuvarı, 23 adet ofis, 2 adet yemekhane, 1 adet kantin/kafeterya bulunmaktadır” dedi.

“BARINMA SORUNUNU ÇÖZÜYORUZ”

Yüksekokul öğrencilerinin barınma problemini de çözdüklerini belirten Ceritoğlu, bunun için kampüs alanı yakınına KYK tarafından 300 kişilik yurt inşaatına başlanıldığını ve 2018 yılında tamamlanacağını açıkladı.

SUNGURLULU HAYIRSEVERLERE TEŞEKKÜR

Kampüs inşaatına katkı sağlayan Sungurlulu hayırseverlere de teşekkür eden Ceritoğlu, “Sungurlu MYO kampüsü inşaatı için hayırseverler tarafından üniversitenin hesabına yatırdığı 1.547,000 TL.ile birlikte 2018 yılında toplam 3.547,000 TL. lik ödeneğin tahsisi sağlanmıştır. Sungurlu Meslek Yüksek okulumuzun eğitim-öğretim faaliyetlerine 2019-2020 öğretim yılından itibaren yeni kampüsünde sürdürmesi için çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

“2 MİLYON ÖDENEK SAĞLADIK”

Kampüs inşaatının % 65’lik kısmının tamamlandığını kaydeden Ceritoğlu, kalanının tamamlanması için 2 milyon TL. lik ödeneğe ihtiyaç olduğunun kendisine bildirildiğini bunun üzerine bakanlık ile yaptığı görüşmeler sonucunda ödeneğin çıkarıldığını söyledi. Sungurlu’nun bir kızı olarak da Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksek okulu kampüsünün bitirilmesi için lazım olan ödeneğin çıkarılmasını sağladığı için çok mutlu olduğunun ifade etti.

“BABAMIN HAYALLERİNİ TAÇLANDIRIYORUM”

Çorum’da Meslek Yüksek Okulu’nun açılması için rahmetli babasının rolünün büyük olduğunu belirten Ceritoğlu, “40 Yıl önce rahmetli babam Eczacı İhsan Ceritoğlu ile arkadaşı Dr. İlhan Gürel Çorum’da bir Meslek Yüksek Okulu açılması için çok uğraştılar. Bu uğraşlar sonunda 1976 yılında Gazi Üniversitesine bağlı Çorum Meslek Yüksek Okulu’nun açılması ile hayalleri gerçekleşmiş oldu. Rahmetli babamın hayallerini Sungurlu’ya yapılacak olan Meslek Yüksek Okulu kompleksinin bitirilmesi için lazım olan ödeneği çıkartarak taçlandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

“HERKES KONUŞUR AK PARTİ YAPAR”

Bizler bazıları gibi konuşmuyor sadece yapıyoruz diyen Ceritoğlu, “ Verdiğimiz her sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sungurlu en modern kampüse kavuşacak sözü verdik ve yerine getiriyoruz. Bazı aksaklıklar olabilir ama sonunda yapılacak dediğimiz her yatırımı ilimize kazandırmaya devam ediyoruz. Herkes konuşur ama AK Parti yapar” ifadelerini kullandı.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat