İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın,Çorum Belediye spor kafilesinden özür diledi

ÇORUM 7 Mayıs 2017 22:46
Videoyu Aç İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın,Çorum Belediye spor kafilesinden özür diledi
A
a

İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, yaşanan çirkin saldırı sonrası Çorum Belediyesporlu futbolcuların yanına giderek tüm kafileden özür diledi.


 

Çorum’da oynanan ve Çorum Belediyespor’un 2-0’lık galibiyetiyle sona eren Play-Off ilk maçı sonrası olayları başlatan Altay taraftarı, çirkin yüzünü İzmir’de de gösterdi. Altay ile 4 Mayıs Perşembe günü Çorum’da oynadığımız ve sahadan 2-0 galip ayrıldığımız Play-Off ilk maçı sonrası olay çıkartan rakip takım taraftarları, İzmir’de de çirkin yüzlerini bir kez daha gözler önüne serdi. Yarın oynanacak 2. Maç için Adnan Menderes Havaalanı’na inen kafilemizin güvenliğinden sorumlu İzmir Emniyeti’nin en ufak bir tedbir almadığı gözlendi. Olay yerine tesadüfen gelen bir ekip otosundan yapılan anons sonrası çok az sayıda polis takımımızı güzergah boyunca Altay’lı taraftar olduğu gerekçesiyle kafilemizin konaklayacağı otele gitmesine izin vermedi.

SALDIRIDA OTOBÜSÜN CAMI DA KIRILDI

Genel Kaptan Yetkin Özbey ve Teknik Direktör Gürses Kılıç’ın gerekli mevkilerle sürekli iletişim halinde olmasına rağmen emniyet güçleri son derece gergin bir ortamda tutmaya devam etti. Bu sırada gelen yolcu bölümünde bulunan kafeteryada yolcu beklermiş gibi davranan Altay’lı taraftarlar futbolcularımızın otobüse binecekleri anda harekete geçtiler. Yaklaşık 40 kişilik bir grup takımımızı taşıyan otobüse doğru saldırarak, yanlarından getirdikleri bira şişeleri ve yumurtaları atmaya başladılar. Bir taraftar otobüsün camını kırarken, bir taraftarın elinde bulunan bıçakta neyse ki, kimseye zarar vermeden güvenlik güçleri tarafından alındı. Az sayıdaki emniyet mensubunun araya girmesiyle birlikte dağıtılan Altay’lı taraftarlar bir yanda da ağza alınmayacak küfürler ve tehditlerle alandan ayrıldılar.
18402663_10154832009563192_4428228369019880334_n
O İSİM 2,5 SAAT SONRA OTELE GELDİ

İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, tüm bu olaylar yaşandıktan 2,5 saat sonra Çorum Belediyespor kafilesinin yanına geldi. Beraberinde Altay Kulüp Başkanı ile birlikte olay yerine gelen Aşkın, Genel Kaptan Yetkin Özbey ve Teknik Direktör Gürses Kılıç’a olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Kendi ekiplerinden olayla ilgili bilgiler alan İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, Çorum Belediyespor Kulüp Başkanı Zeki Gül ile görüşmesinin ardından kafilemize kampa yapacağımız otele kadar eşlik etti. Kafilemizi otelde bekleyen Kulüp Başkanı Zeki Gül ile bir süre sohbet eden Aşkın, “Çorum’da yaşanan olaylar beni ilgilendirmez. Burada bir kusur var, bunu da üzerime alıyorum. Tüm kafilenizden özür diliyorum. Size söz veriyorum, yarın oynanacak olan maç öncesi, esnası ve sonrasında İzmir’de daha önce görülmemiş büyüklükte güvenlik tedbirleri alınacak. Siz çıkın ve maçınızı oynayın. Güvenlikle en ufak bir aksaklık yaşanmayacağını garanti ediyorum” diye konuştu. Kulüp Başkanı Gül’ün, “Esas özrü futbolcularımız bekliyor” demesi üzerine otelin restaurantında yemek yiyen futbolcularımızın yanına giden Emniyet Müdürü Aşkın, “Hepinizden özür diliyorum. Hiç şüpheniz olmasın güvenlik tedbirleri üst düzeyde olacak. Bundan asla şüpheniz olmasın” diye konuştu.

ZEKİ BAŞKAN TÜRKİYE’Yİ AYAĞA KALDIRDI

Çorum Belediyespor kafilesi ile aynı uçakla İzmir’e inen Kulüp Başkanı Zeki Gül ise olayı duyar duymaz gerekli olan tüm görüşmeleri sağladı. İçişleri Bakanlığı’ndan, Valimize, Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü’ye, Milletvekillerimize ve TFF’nin yetkili mercilerine kadar hemen her kesime ulaşan Kulüp Başkanı Gül, takımımızın güvenliği noktasında ne gerekiyorsa yapılması noktasında girişimlerde bulundu. İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın’la bir süre sohbet eden Gül, yaşananların kabul edilemez olduğunu söyledi. Emniyet Müdürü Aşkın’dan gerekli garantiyi alan Kulüp Başkanı Zeki Gül, konuyla ilgili kendilerine her türlü desteği sağlayan ve yakından ilgilenen Çorum Valimiz Necmettin Kılıç, Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü, Ak Parti Milletvekilleri Salim Uslu ve Ahmet Sami Ceylan, Ak Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ’a teşekkür etti. Gül ayrıca, konuyla ilgili olarak TFF Temsilciler Kurulu Başkanı Abdurrahman Arıcı ve 2. ve 3. Lig Kulüpler Başkanı Cengiz Günaydın’ı da arayarak gereken yapılması noktasında görüş alışverişinde bulundu.

Ak Parti Milletvekilleri Salim Uslu ve Ahmet Ceylan, Kulüp Başkanı Zeki Gül’den olayı öğrenir öğrenmez harekete geçtiler. Kafilemizin son durumu hakkında saniye saniye bilgi alan Uslu ve Ceylan İşçileri Bakanlığı yetkilileriyle yaptıkları görüşmelerle güvenliğin sağlanması noktasında üzerlerine düşeni yapmaya gayret gösterdiler.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat