Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’nden farkındalık etkinliği

ÇORUM 5 Aralık 2017 20:50
Videoyu Aç Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’nden farkındalık etkinliği
A
a

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Çorum Belediyesi Buhara Kadın Kültür ve Sanat Merkezi ile Buhara Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri ortaklaşa farkındalık etkinliği düzenledi...


3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Çorum Belediyesi Buhara Kadın Kültür ve Sanat Merkezi ile
Buhara Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi  öğrencileri ortaklaşa farkındalık etkinliği düzenledi...


 

Buhara Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa, Kadın Kültür ve Sanat Merkezleri Koordinatörü Nuran Hakyemez, Aile Eğitim Merkezi Koordinatörü Zehra Betül Özseçer, Buhara Kadın Kültür ve Sanat Merkezi Sorumlusu Tülay Yıldıran, kurs öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Buhara Kadın Kültür ve Sanat Merkezi Yiyecek ve İçecek Hizmetleri kursiyerleri engellerin birlikte daha kolay aşılacağını göstermek için Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri ile birlikte pasta, kurabiye yaptı.

Buhara Kadın Kültür ve Sanat Merkezi Sorumlusu Tülay Yıldıran yaptığı konuşmada, Buhara Kadın Kültür ve Sanat Merkezi ile Engelli Eğitim Merkezi olarak aynı çatı altında bulunuyoruz. Birbirimizi daha iyi tanımamız ve engelli öğrencilerimizin el becerilerine de destek olmak için birlikte pasta yaptık. Bu farkındalık etkinliği bizim için güzel bir başlangıç oldu diğer kurslarımızda da böyle çalışmaları yapmaya devam edeceğiz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum diye konuştu.

Engelli öğrencilerimiz yaptıkları pasta ve kurabiyelerle çok mutlu oldular diyen Buhara Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Sorumlusu Gül Elmas, engelli öğrencilerimiz kendi elleri ile yaptıkları kurabiyeleri pişirerek yemenin mutluluğunu yaşadı. Bizlere gönüllerini açtığı için Yiyecek İçecek Hizmetleri Kurs Öğretmeni Adife Kanar ve kursiyerlerine teşekkür ediyorum dedi.

 

Yiyecek İçecek Hizmetleri Kurs Öğretmeni Adife Kanar ise 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Yiyecek İçecek Hizmetleri Kursu olarak Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerine yönelik farkındalık programı düzenledik. Yaptığımız program sonucunda öğrencilerimiz çok mutlu oldu. Onların mutlu olması bizleri de çok mutlu etti. Bu tür programlarımızı artırarak devam ettireceğiz dedi.

 

Program sonunda Yiyecek İçecek Hizmetleri Kurs Öğretmeni Adife Kanar ve pasta kursiyerleri tarafından hazırlanan kek, kurabiye ve pastaları Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerine ikram etti.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat