KARADAĞ "DİŞ HASTANEMİZ HAYIRLI OLSUN"

ÇORUM 8 Ocak 2018 17:13
Videoyu Aç KARADAĞ "DİŞ HASTANEMİZ HAYIRLI OLSUN"
A
a

AK Parti Belediye Meclis Grubu, İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ başkanlığında partide toplandı.Çorum, müstakil bir diş hastanesine kavuşuyor. Başkan Mehmet Karadağ,Bahabey Caddesi üzerinde bulunan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) kapatılarak yerine tam donanımlı Diş Hastanesi yapılacak müjdesini verdi.

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 28 Ocak’ta partisinin il kongresine katılmak üzere Çorum’a geleceğini hatırlatan başkan Mehmet Karadağ, “Vali, Milletvekilleri, Belediye Başkanı ile hazırlıkları görüştük. Yarın saat 14.00’de il ve merkez ilçe teşkilatları ile ilçe belediye başkanlarının katılımıyla toplantı yapacağız.” dedi.

DİŞ HASTENESİ KONUSUNA DEĞİNEN KARADAĞ,ÇORUM'A HAYIRLI OLSUN DEDİ


AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, basın toplantılarında ve kamuoyu açıklamlarında Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan ile yaptıkları görüşmede Çorum’a Diş Hastanesi yapılmasının onayını aldıklarını söylemişti. Çorum Milletvekili Ceylan, Üniversite bünyesinde açılacak Diş Hekimliği Fakültesi ile Diş Hastanesi ile birlikte entegre çalışacağını dile getirmişti. 
 

‘AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİ MARKA OLDU’

AK Parti belediyeciliğinin marka haline geldiğini, merkez ve ilçe belediyelerinde şehir adına güzel hizmetler yapıldığını, kasaba görünümlü illerin kent görünümü kazandığını, İl Genel Meclisi’nin kırsala yaptığı yatırımlarla köylerin de şehirlileştirildiğine, çevre belediyelere yardım eder hale gelindiğini açıklayan Karadağ, “Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK parti Belediyeleri destan yazıyor.” dedi.

 

ERDOĞAN GELMEDEN ÖNCE TOPLANACAKLAR

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 28 Ocak’ta partisinin il kongresine katılmak üzere Çorum’a geleceğini hatırlatan Karadağ, “Vali, Milletvekilleri, Belediye Başkanı ile hazırlıkları görüştük. Yarın saat 14.00’de il ve merkez ilçe teşkilatları ile ilçe belediye başkanlarının katılımıyla toplantı yapacağız.” diye konuştu.

***************************************************
Çorum, müstakil bir diş hastanesine kavuşuyor.

Bahabey Caddesi üzerinde bulunan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) kapatılarak yerine tam donanımlı  Diş Hastanesi yapılacak.
AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ’ın, önceki akşam Çorum’da misafir ettikleri Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’la yaptıkları görüşmenin şehre olumlu yansımaları devam ediyor.

Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne devralınacak KYK Öğrenci Yurdu bloklarına müstakil Kanser Tedavi Merkezi ve Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi’nin kurulması kararından sonra yeni bir gelişme daha yaşandı.

Milletvekili Ceylan ve İl Başkanı Karadağ’ın verdiği bilgiye göre, Çorum’da Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi artık tam donanımlı Diş Hastanesi statüsüne getirilecek.
Bahabey Caddesi üzerindeki mevcut ADSM (eski göğüs hastalıkları hastanesi binası) yıkılarak yerine modern bir diş hastanesi inşa edilecek.
Çorum Diş Hastanesi’nde diş hekimi, ortodontist, çene ontoloji, peri ontoloji, her türlü protez, ve çene cerrahlarından oluşan 50-60 ünit poliklinik, ameliyathaneler, yataklı tedavi merkezi bulunacak. Yani büyük merkezlerde diş hastalıkları ve tedavisine yönelik her şey Çorum’da yapılabilecek.

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan ile yaptıkları görüşmede Çorum’a Diş Hastanesi yapılmasının onayını aldıklarını söyledi.
Halen Bahabey Caddesi üzerinde hizmet veren Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin (ADSM) yıkılarak yerine modern bir Diş Hastanesi yapılacağını belirten Ceylan, tam donanımlı hastanede tüm  tedavi imkânlarının bulunacağını, Ankara ve Samsun gibi illere diş hastalıkları ve tedavisi için sevklere gerek duyulmayacağını ifade etti.
Bir süre önce Hitit Üniversitesi Rektörü Reha Metin alkan ile görüşerek Diş Hekimliği Fakültesi’nin açılmasını talep ettiklerini, söz konusu talebin YÖK’e bildirildiğini hatırlatan Ceylan, Sağlık Bakanı Demircan’la yaptıkları görüşmede de Diş Hekimliği Fakültesi’nden bahsettiklerini belirterek,”Sayın Bakanımızdan Çorum’da hizmet veren Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yerine tam donanımlı Diş Hastanesi kurulmasını istedik. Üniversite bünyesinde açılacak Diş Hekimliği Fakültesi ile Diş Hastanesi’nin entegre olarak birlikte çalışacağını aktardık. Sayın Bakan da talebimizi uygun görerek bugün itibariyle  onayladı. Kendisine Çorumlu hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyoruz.” dedi.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat