Kemal Kılıçdaroğlu'ndan teröriste açık destek

Siyaset 13 Eylül 2017 09:02
Videoyu Aç Kemal Kılıçdaroğlu'ndan teröriste açık destek
A
a

CHP lideri Kılıçdaroğlu, ‘arkadaş’ diye andığı PKK’lıların silahlı İHA’larla vurulmasına içerledi; teröristlerin dağda geceyarısı piknik yaptığını savundu.

Milli imkanlarla üretilen insansız hava araçlarının kırsalda terör örgütleriyle mücadelede sağladığı büyük başarı, PKK/PYD hamisi Batılı ülkelerin ardından CHP’yi de rahatsız etti. 

SİHA’ların (silahlı İHA) sivilleri öldürdüğüne ilişkin sosyal medyada başlatılan kirli propagandaya en büyük destek, CHP’li Sezgin Tanrıkulu’ndan geldi. 

SİHA kullanımını eski Türkiye’nin JİTEM’ine benzeten Tanrıkulu, “Böyle yöntem hukuk devletinde olmaz ancak savaşta olur” ifadelerini kullandı. 

TBMM çatısı altında PKK’lı teröristlerin hamiliğine soyunan ve büyük tepki çeken Tanrıkulu’nun sözlerine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu desteği ise gecikmedi. 

PİKNİK YAPIYORLARMIŞ

Teröristlerle mücadele eden güvenlik güçlerinin çabasını hiçe sayan ve kirli propagandayı bir adım daha ileriye taşıyan Kılıçdaroğlu, SİHA’lar tarafından öldürülen teröristlerin piknik yapmaya gittiğini, yanlarında da silah olmadığını savundu. 

Bir televizyon kanalına verdiği demeçte, PKK’lıların geceyarısı dağ başında ne amaçla piknik yaptığına açıklık getirmeyen Kılıçdaroğlu, “Öldürülenlerden bazıları işadamı zaten. Gizli kapaklı insanlar değil, piknik yapıyorlar orada. Terör örgütüne destek olabilirler, terörist olabilirler ama orada silah olması lazım. O da yok” dedi.

GÜZERGÂH BU KEZ PATİKA MI?

MİT TIR’larına ilişkin görüntüleri, yayınlaması için firari Can Dündar’a veren CHP’li Enis Berberoğlu ‘casusluk’tan tutuklanınca çareyi Ankara’dan İstanbul’a ‘Adalet Yürüyüşü’ başlatmakta bulan Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişimine katılan FETÖ’cülerin yakınlarını da yürüyüş sırasında yanına almış ve onlarla birlikte günlerce emsalsiz bir şova imza atmıştı. 

FETÖ’ye yönelik operasyonları kıyasıya eleştiren ve terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’le aynı dili konuşur hale gelen Kılıçdaroğlu, bir dönem ‘arkadaşlar’ diye seslendiği PKK’lıların SİHA’larla öldürülmesine de içerledi. 

16 Nisan Referandumu’nda kariyerinde bir yenilgi daha tadan Kılıçdaroğlu, CHP’de yükselen eleştirileri Ankara-İstanbul yürüyüşüyle savuşturmayı başarmıştı.

Asker, polis ve sivil vatandaşlara saldırı hazırlığındaki PKK’lılarla onların işbirlikçilerine yönelik yoğun operasyonlardan rahatsız olan Kılıçdaroğlu’nun, kırsalda terör örgütünün kullandığı patikalarda yeni bir ‘Adalet Yürüyüşü’ başlatıp başlatmayacağı merak ediliyor. 

Kaynak : Haber10.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat