KOÇ,"Sizlere çok daha fazla iş düşüyor.Herkes günde bir kişi döndürse kardır."

ÇORUM 2 Nisan 2017 21:13
Videoyu Aç KOÇ,"Sizlere çok daha fazla iş düşüyor.Herkes günde bir kişi döndürse kardır."
A
a

"Sokaktaki bir vatandaşımız niye 'evet' niye 'hayır' konusunda mantıklı bir şekilde bilgilendirilmeli. Anlatmak zorundayız. 'Evet' oyu veren de başımızın üstünde 'hayır' oyu veren de başımızın üstünde ama 'evet' oyu veren aynı derecede kutsal değil bence.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, halk oylamasına ilişkin, "Sokaktaki bir vatandaşımız niye 'evet' niye 'hayır' konusunda mantıklı bir şekilde bilgilendirilmeli. Anlatmak zorundayız. 'Evet' oyu veren de başımızın üstünde 'hayır' oyu veren de başımızın üstünde ama 'evet' oyu veren aynı derecede kutsal değil bence. Çünkü vebali var." dedi.

Halk oylaması çalışmaları kapsamında geldiği Çorum'da partisinin il başkanlığını ziyaret eden Koç, halk oylamasına az bir süre kaldığını, anayasa değişikliğinin Türkiye'nin geleceği açısından büyük önem arz ettiğini bildirdi.

Geçmişte de tartışılan sistem değişikliğinin yeniden Türkiye'nin gündemine getirilmesinin doğru olmadığını savunan Koç, anayasa değişikliğiyle tek kişinin her türlü kuruma ve Türkiye'nin tüm kaderine hükmedeceğini belirtti.

Koç, "Kimse darılmasın, gücenmesin. Kötü söz söylemiyoruz, yapıcı dil kullanıyoruz ama bu arızalı bir siyaset hali" diyerek, şöyle devam etti:

"Hepsini geçelim. 18 yaş, 600 milletvekili, yargı, tek adam, şudur, budur... Allah aşkına bu getirdiğin değişiklikle hangi sorunumuzu çözeceksin? Çorum'un göç sorununu mu, hayvancılık sorunu mu çözeceksin? Türkiye'nin eğitimini mi çözeceksin, ne yapacaksın? 'Türkiye uçacak' diyorlar. Ne yapacaksın, motor mu takacaksın Türkiye'ye? 15 yıldır uçuramadın. Ayıptır, günahtır. Aklımızla oynamayın. Hep beraber büyük bir çaba içerisinde olmaya devam edeceğiz. Son güne kadar son saate kadar birer kişiyi ikna etmeye çalışın ne olur. Bilhassa bayan kardeşlerimiz. Sizlere çok daha fazla iş düşüyor. Herkes günde bir kişi döndürse kardır."

Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirilere de değinen Koç, "Karışmayacağız, etmeyeceğiz diyoruz ama Allah Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na sabır versin. Ben onun yerinde olmak istemem. Ciddi söylüyorum, çok büyük bir sabır gösteriyor. Her biri, en büyüğünden ortancasına, küçüğüne kadar ağzını açtıkça Sayın Kılıçdaroğlu. Ne yaptı size Kemal bey? Ne yaptı ya? Büyük bir sabır gösteriyor. Bir gerçeği anlatmaya çalışıyor. Tek kişinin yanlışlığını anlatmaya çalışıyor. Ağzını, dilini hiç bozmuyor tüm saldırılara rağmen." ifadesini kullandı.

Koç, anket sonuçlarına göre 'hayır' oylarının açık ara önde olduğunu savunarak, şunları kaydetti:

"Şu anki tabloda çok açık bir şekilde 'hayır' çıkacağı görülüyor ama bu gevşemek anlamına gelmez. Partiler üstü bir seçim bu, partiler arası bir seçim değil. Bu ülkede sorumluluğu ortak hisseden herkesin bu çorbada tuzu olması gerekiyor. Onun için sokaktaki bir vatandaşımız niye 'evet' niye 'hayır' konusunda mantıklı bir şekilde bilgilendirilmeli. Anlatmak zorundayız. 'Evet' oyu veren de başımızın üstünde, 'hayır' oyu veren de başımızın üstünde ama 'evet' oyu veren aynı derecede kutsal değil bence. Çünkü vebali var. O vebali siz biliyorsunuz. Tamam verdin kardeşim, demek ki uyaramadık, kabahat bizde. Tam anlatamadık. Yine sen suçlu değilsin biz suçluyuz. Verdiğin 'evet' oyunun niye yanlış olduğunu biz anlatamadık."

Ziyarette, CHP'ye üye olanlara, Genel Başkan Yardımcısı Koç, Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Tufan Köse, Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi tarafından rozet takıldı.

Kaynak : Anadolu Ajansı/Çorum
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat