KÖPEĞE TECAVÜZ HABERİ DÜZMECE ÇIKTI

ÇORUM 15 Kasım 2017 16:48
Videoyu Aç KÖPEĞE TECAVÜZ HABERİ DÜZMECE ÇIKTI
A
a

Haberin ilk çıktığı andan itibaren tepkimizi göstermiştik haklı çıktık.Bazı kendini bilmedik insanların tepkisinide almıştık.Şimdi siz ayıklayın pirincin taşını. Fotoğrafları çeken 14 yaşındaki çocuk, görüntülerdeki yaşlı adamın köpeğin ayağına dolaşan zinciri kurtardığını söyleyerek, “Ben şaka amaçlı çekip, arkadaşlarıma gönderdim. Onlar da internet sitesine göndermişler” dedi.

Sungurlu'da bir internet sitesinin 'Köpeğe tecavüz eden şahıs görüntülendi' haberi asılsız çıktı. Fotoğrafları çeken 14 yaşındaki genç, görüntülerde ki yaşlı adamın köpeğin ayağına dolaşan zinciri kurtardığını söyleyerek, "Ben şaka amaçlı çekip, arkadaşlarıma gönderdim. Onlarda internet sitesine göndermişler" dedi.

Sungurlu'ya bağlı İkizli Köyü'nde bir internet sitesinde paylaşılan 'Köpeğe tecavüz eden şahıs görüntülendi' haberinin ardından ulusal medyada da yer bulan haberle ilgili İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler köye giderek haberde adı geçen Kazım Kapkıner'i (80) gözaltına aldı. Yörüklü Jandarma Karakolu'na götürülen köpek ise Veteriner Hekim tarafından muayene edildi. Fiziksel muayenesinde herhangi bir yırtık, kanama belirtileri bulunmadığı tespit edilen köpek Çorum Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Çorum Belediyesi Hayvan Barınağına teslim edildi. Gözaltına alınan Kazım Kapkıner ise köpeğin ayağına dolaşan 5 metrelik zinciri çözdüğünü söyleyerek suçlamaları kabul etmedi. İfadesi alınan ve savcılığa sevk edilen Kazım Kapkıner serbest bırakıldı.

- Köpeği 15 gün önce komşumuz bıraktı

Olayla ilgili gazetemize açıklama yapan Kazım Kapkıner, "Köpek Ankara'ya göç eden yan komşunundu. 15 gün önce aç kalmasın diye bakmam için bana bıraktı ve bahçede dalda bağlı duruyordu. O gün bağırdığını fark ettim ve yanına gittim. 5 metrelik zincir arka ayaklarına sanki bir insan bağlamış gibi dolanmış. Köpeğin arkasından yukarı kaldırdım ve sıyırdım. O ara fotoğrafımı çekmişler, haberim bile olmadı. Sabah çay içiyordum jandarma geldi. Apar topar karakola götürdüler" dedi.

- İşin buralara geleceğini bilmiyordum.

Fotoğrafları çeken E.K. (14) ise Kazım Kapkıner'in köpeğin ayağına dolaşan zinciri kurtardığını söyleyerek, "Olay 2-3 gün önce oldu. Kazım amca köpeğin ayağına zincir dolaşmış onu çıkarıyordu. Ben şaka amaçlı çekip, arkadaşlarıma gönderdim. Onlarda internet sitesine göndermişler. Ben şaka amaçlı çekmiştim. İşin buralara geleceğini bilmiyordum. Kazım amca ve ailesinden özür diliyorum" dedi.

- Çocuğumun cahilce davranışından dolayı özür diliyorum

E.K. 'nin babası Nurettin K. ise asılsız ve gereksiz bir fotoğraftan dolayı işin buralara kadar geldiğini söyleyerek, "Kazım amca komşumuz. Köpeğin ayağına dolaşan zinciri çözdüğü esnada benim oğlumda fotoğraflamış ve arkadaşlarına göndermiş. Kazım amca 30 senedir komşumuz. Kimseye zararı olmayan, kimseyi incitmeyen bir kişi. Çocuğumun cahilce davranışından dolayı tüm ailesinin huzurunda kendisinden özür diliyorum" dedi.

-Jandarma Komutanı olayı çözmek için çok uğraştı

İkizli Köyü Muhtarı Asım Kanmış ise köyün bu tür haberlerde isminin geçmesinden üzüntü duyduğunu belirterek, "Dün jandarma ekipleri köye geldi ve Kazım amcanın evini sordu. Beraber Kazım amcanın evine gittik. Daha sonra internette dolaşan fotoğrafları gösterdiler. Bu adam 80 yaşında. Böyle bir şeyin olması mümkün mü? 2 gündür bu asılsız haberle uğraşıyoruz. Allah İlçe Jandarma Komutanımızdan razı olsun. Olayı çözmek için çok uğraş verdi. Kendi memleketi olmadığı halde kendi memleketi gibi duyarlı davranıp alnımızı ak çıkarttı" dedi.
Fotoğrafları çeken E.K., babası Nurettin K. ile birlikte Kazım Kapkıner'i evinde ziyaret ederek elini öptü. Özür dileyen E.K., "Yanlış bir şey yaptım. Hatamı öğrendim, özür diliyorum" dedi.

Şehri karıştıran tecavüz haberi asılsız çıktı (2)
Şehri karıştıran tecavüz haberi asılsız çıktı (3)
 
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat