KÜLCÜ "TARAFTAR PROBLEMİMİZ VAR"

ÇORUM 29 Kasım 2017 11:29
Videoyu Aç KÜLCÜ "TARAFTAR PROBLEMİMİZ VAR"
A
a

Belediyespor Kulübü’nün faaliyetleri ile ilgili düzenlediği basın toplantısında futbol takımında yaşanan son gelişmeler, taraftar ve yönetime ilişkin açıklamalarda bulunan Külcü, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı...Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ile Çorum Belediyespor Kulüpleri hakkında Mevlana Otoparkında bulunan Mevlana Spor Salonu’nda basın toplantısı düzenledi. Belediye Başkan Yardımcısı ve Kulüp Başkanı Zeki Gül, Başkan Yardımcısı Ömer Balaban, Amatör İşler Sorumlusu Mustafa Ercan, Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Nadir Solak, her iki kulübün yöneticilerinin ve sporcuların hazır bulunduğu toplantıda belediyenin spora bakış açısını anlatan Başkan Külcü, her yerde, her zaman, herkes için spor anlayışı ile yürütülen çalışmaların olduğunu kaydetti.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum Belediyespor’un Elaziz Belediye yenilgisi ve Osmaniye maçında çıkan olaylarla ilgili herkesin mesuliyetinin olduğunu belirtti. Çorum Belediyespor’un iç saha ve deplasman maçlarındaki performansıyla ilgili bir soruyu yanıtlayan Başkan Külcü, “Hiç kimse bir yerde mazeret aramasın. Bunu en başta kendime, sonra kulüp yöneticilerine, hocamıza, futbolcularımıza, taraftarlarımıza söylüyorum. Eğer bir yerde kusur, yanlışlık varsa, orada bulunan herkesin mesuliyeti vardır. Biz bu sahada galip geldik, berabere kaldık, yenildik. Biz sorunun nerede olduğunu baktığımız zaman görüyoruz” dedi.


 

ÇORUM’DA TARAFTAR PROBLEMİ VAR

Ligin uzun soluklu bir yarış olduğunu ve ligde 34 maçın oynanacağını dile getiren Külcü, ister futbolcu, ister hoca, ister yönetici, isterse de taraftar yapsın herkesin sinirlerine hakim olması gerektiğini, aksi takdirde bedeline herkesin katlanacağını vurguladı. Çorum’un taraftar problemi olduğuna işaret eden Başkan Külcü, taraftar ile seyirci arasında ayrım yaparken, “taraftar yüreğini eline almış olarak sahaya gelendir. Seyirci ise tribünde çekirdek çitleyendir. Tribünler kimsenin nefsini tatmin etme yeri değildir. Biz bir heyecana ortak olmak, şampiyonluğun mutluluğunu birlikte yaşamak istiyoruz” diye konuştu.
 

KULÜP BAŞKANINA TALİMAT VERDİM

Külcü, Elaziz Belediye maçının sonucunun böyle olmasının, Osmaniye maçından sonra çıkan olaylar olduğunu iddia ederken, yaşanan olayları bir kez daha hatırlattı. Başkan Külcü, protokol tribünde yaşananlar konusunda da Kulüp Başkanı Zeki Gül ve Başkan Yardımcısı Ömer Balaban’a bir çalışma yapmaları talimatı verdi. Sahaya giren taraftarlarla ilgili olarak da il spor güvenlik kurulu tarafından bir takım uygulamalar yapıldığını ifade eden Başkan Külcü, Osmaniye maçında rakip takım futbolcularından birinin tahriklerine değinirken, “Herkes kendisine yüklenen sorumluluğun gereğini yerine getirirse bu yaşadıklarımızı yaşamayız” ifadelerini dile getirdi.
 

YENİ STADA ESKİ ALIŞKANLIKLARI…

Tribünlerde taraftarlık bilincinin oluşturulması konusunda bir soru üzerine de Başkan Külcü, “Eski alışkanlıklarımız eski stadda kalsın, yeni stadda yeni alışkanlıklarımızla geçelim. Protokol tribünü başta olmak üzere yeni stadda değişimleri yapabiliriz. Kurumsallaşma adına yeni çalışmalar yapılabilir” şeklinde konuştu.

GEREKLİ TAKVİYELER YAPILACAKTIR

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Belediyespor’a devre arasında transfer yapılabileceğini açıkladı. Devre arasında transfer yapılıp yapılmayacağı konusundaki soru üzerine Başkan Külcü, sezon ortasında transfer konusunda iyi hamle yapılması gerektiğini söyledi. Belediye Başkanı olarak kanaatinin takımda 1-2 noktada takviye ihtiyacının olduğu yönünde olduğunu dile getiren Başkan Külcü, yapılacak transferin takıma güç katacak düzeyde olması gerektiğini dile getirdi. Yönetimin, hoca ile birlikte gereken çalışmaları yapacağını söyleyen Başkan Külcü, takviye gerekiyorsa, gerekenin yapılacağını anlattı. Takımın yaş ortalamasının 22-23 olduğunu ve geçen yıldan 6-7 yaş daha genç bir kadro oluşturulduğunu ifade eden Külcü, mevcut kadronun 3-4 takviye ile 2. Lige yükselinmesi halinde orada da başarılı olacağına inandığını vurguladı.Başkan Külcü, takımda uyguladıkları başarıya yönelik prim uygulaması konusunda da açıklamalar yaptı. Şampiyon olmak için maç başı 2+ puan alınması gerektiğini dile getiren Başkan Külcü, “2 puan altını zaten maç başı, transfer ücreti olarak veriyoruz. Primi de bizi şampiyonluğa götürsünler diye veriyoruz. O nedenle böyle bir uygulamayı hayata geçirdik” diye konuştu.


Belediye Başkanı ve Çorum Belediyespor Onursal Başkanı Muzaffer Külcü, Belediyespor kaptanı Abdullah’ın Elaziz maçındaki davranışlarının kendisine hiç yakışmadığını söyledi. Elaziz Belediyespor maçında kırmızı kart gören Abdullah Karmil’e yönelik bir soruyu da yanıtlayan Başkan Külcü, Elaziz Belediye maçındaki yenilgiden dolayı tüm takıma ceza verildiğini bildirdi.Külcü, “Abdullah bu takımın abisi, bu takımı kaptanı, bu takımın lideridir. Öyleyle, kaptanın, liderin, ağabeyin bu olgunluk içinde davranması lazım. Koluna bant takmakla bunlar olmuyor. Abdullah’tan bizim beklediğimiz şey, kolundaki bandın ağırlığına yakışır şekilde davranmasıdır. Son maçta affedilmesi mümkün olmayan bir hata yaptı. Tecrübesine, yakışmayan bir davranışta bulundu.Federasyon tarafından 3 maç oynamama ve 1500 TL para cezası verildiğini açıklayan Külcü, Abdullah’ın 3 maç oynayamayarak maç başı alamayacağını, kulüp olarak da ayrıca para cezası uygulamasının kararlaştırıldığını sözlerine ekledi.


 

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat