KÜLCÜ'DEN EV SOHBETLERİ

ÇORUM 27 Mart 2017 21:07
Videoyu Aç KÜLCÜ'DEN EV SOHBETLERİ
A
a

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, 16 Nisan tarihinde yapılacak olan anayasa değişikliğini anlattığı ev ziyaretlerini sürdürüyor.


Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, 16 Nisan tarihinde yapılacak olan anayasa değişikliğini anlattığı ev ziyaretlerini sürdürüyor. AK Parti İl yönetim kurulu üyelerin de eşlik ettiği ziyaretlerde Külcü, yeni anayasa ile ilgili bilgiler verdi.

AK Parti Mimar Sinan ve Gülabibey Mahalle teşkilatları ile birlikte ev ziyaretlerinde bulunan Başkan Külcü, 16 Nisan’da yapılacak olan referandumun önemiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Kapı kapı dolaşarak anayasa değişikliğinin önemini anlatacaklarını vurgulayan Başkan Külcü, anayasa değişikliğinin müreffeh bir Türkiye için gerekli olduğunu ve 100 yılda bir yakalanacak fırsat olduğunu kaydetti. Külcü, bu fırsatın iyi değerlendirilmesi gerektiğinin de altını çizdi.

Türkiye’de referandum öncesi belirli odaklar tarafından bir korku havası oluşturulmaya çalışıldığını söyleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Türkiye’de adeta bir rejim değişikliği yapılacakmış gibi bir hava estiriyor. Bunların hepsi yalan. Değişecek olan sadece ve sadece hükümet yapısı. İki dümenli bir gemiden tek dümenli bir gemiye geçiyoruz. Herkesin gönlü rahat olsun. Bu değişiklikler yapılırken bunların ileri demokrasilerdeki örneklerinin hepsi incelendi ve milletimizin iradesini tam anlamıyla yansıtacak yeni bir düzenleme yapıldı. Cumhurbaşkanı, seçimle güvenoyunu milletten alarak hükümeti kuracak. Durum bu kadar basit ve anlaşılır.” dedi.

Milletin değerlerini bilen Cumhurbaşkanı

Bu milletin yarısından fazlasının oyunu almak isteyenlerin, milletin değerlerine uygun birini Cumhurbaşkanı adayı göstermek zorunda kalacağını ifade eden Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Adeta bir yerlere mesaj gönderiyormuş gibisinden Ramazan ayında iftara 10-15 dakika kala kameralara dönerek su içen bir adamı bu sistemde kimse Cumhurbaşkanı adayı gösteremez. Çünkü bu milletin değerleriyle uyuşmuyor. Sadece, milletin değerlerini benimseyen, milletten olan kişiler Cumhurbaşkanı olarak bu devletin başına geçebilecek.” dedi.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat