Mahmut Övür kanal 7 'de canlı yayında açıklık getirdi

ÇORUM 21 Ekim 2017 00:41
Videoyu Aç Mahmut Övür kanal 7 'de canlı yayında açıklık getirdi
A
a

Kanal7’de Mehmet Acet’in sunduğu İskele Sancak programında bir soruya açıklık getirdi. Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür'e canlı yayında Ordu,Çorum,Gaziantep ile ilgili belediye başkanlarının istifası ile ilgili soru soruldu. Ak Parti Çorum milletvekili Salim Uslu,Programa Ankara Stüdyosundan katıldı...AK Parti Çorum Milletvekili TBMM İdare Amiri Salim Uslu’nun da katıldığı programda, gazeteci Mehmet Acet, Sabah Yazarı Mahmut Övür’e bugün köşesinde Çorum’un da içinde yer aldığı istifası istenen il belediye başkanlarının durumunu sordu.

Gazeteci Mahmut Övür, köşe yazısında yer alan Ordu, Çorum, Gaziantep illerinin belediye başkanlarının istifasının isteneceğine dair bilginin kulis bilgileri olduğunu belirterek, “AK Parti Genel Merkezi’ne söz konusu adı geçen  illeri sordum.
Böyle bir tasarrufun olmadığını söylediler.” dedi.

Sabah Gazetesinde yazdığım yazı ile ilgili çok arandığını söyleyen Mahmut Övür,siyasette dedikoduların olabileceğini,bu bilgilerin sadece kulis haberlerinden ibaret olduğunu söyledi. 

Salim Uslu ise sorulan sorulara şöyle cevap verdi...

*
Biz halkın talimatı ile siyaset yapan bir partiyiz. Burada halkın ne istediğini görerek hareket ediyoruz.
*Makama nasıl gelindiyse o makamdan gitmesini de bilmek gerekir.
*İçimizden hiç kimse belediye başkanlığını bağımsız kazanmadı, AK Parti ile kazandı.Esas olan partidir!Her başkan partinin kararlarına uymalı.
*Değişim demek, geçmişle tüm bağı koparmak demek değildir.
*Teşkilatlarımız ve belediyelermizn yenilenmesi gerekiyorsa yenileyeceğiz. Kadromuzu yeni isimlerle güçlendirmemizden daha doğal ne olabilir?
*Dünya değişirken Türkiye de değişiyor. Türkiye değişirken AK Parti’nin değişmemesi olamaz.
*“Çetin yollar yorgun bedenlerle aşılmaz.”
*Biz Ak Parti olarak yola çıktıklarımızı; yolda bulduklarımıza değişmedik, değişmeyiz.
*AK Parti’de değişim ve dönüşüm süreci yine milletin talepleri sonucunda “istişare” ile yapılıyor.
*Sn.Erdoğan’ın atacağı adımlarn AK Parti’nin2023hedeflerine matuf adım olduğunu bilmek ve sonuna kadar liderimizin arkasında durmamz gerekiyr
*Bize düşen Sn.Erdoğan’ın atacağı adımları “davanın ayakta kalmasına yönelik adımlar” olarak telakki etmek ve liderimizin arkasında durmaktır
*AK Parti'nin en önemli özelliği, sürekli kendini yenileyebilme ve tazeleyebilme kabiliyetine sahip olmasıdır.


******************************************************************
E.Şimşek/Bu gün ki Köşe yazısı

ÇORUM BELEDİYE BAŞKANI İÇİN FİTNE VE DEDİKODU
HABERLERİ TAM BİR ALGI OPERASYONUDUR!..

Bugüne kadar "millete rağmen" siyaset yapmayan Cumhurbaşkanımız halkın sesine kulak verdi değişim başladı.

Ama bir başka gerçek var ki Cumhurbaşkanı Erdoğan tabandan gelen isyan nidalarına sessiz kalmıyor ve "Siz ne isterseniz o olacak" diyor. Bizde Cumhurbaşkanımıza güvenmeye devam edeceğiz.

Eğer Cumhurbaşkanımızın öyle bir düşüncesi olursa Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü 1 dakika bile düşünmeden
bunu emir telakki eder anında o emri yerine getirir.
Çünkü Dava adamı emre itaat eder. Bunda kimsenin şüphesi olmasın.

Birileri gibi sonradan Ak Partili değil çocukluğundan bu yana 
Milli görüş için mücadele etmiş bir kardeşimizdir.
1994 Yıllarında Refah Partisinde gençlik kolları başkanlığı yaptığımda Çorum'da Üniversite Gençlik kolları temsilcisiydi.

Marmara üniversitesinde okurken 28 Şubat sürecinde Ulusal medya önünde ayağa fırlayan başörtülü genç kızların hakkını nasıl savunduğunu çok iyi bilirim.

Ancak suyu bulandırmak isteyen hem siyasi,hem ticari kaygıları nediyle Belediye başkanı Muzaffer Külcü'yü karalama kampanyasına girdiklerini görüyorum...
Evet; bize düşen, Cumhurbaşkanımıza yanlış olduğuna inandığımız konulardaki itirazlarımızı farklı kanallar üzerinden kendisine ulaştırmaya zaman zaman çalışıyorum...

AK Parti Genel Merkezini,kullanarak birileri tarafından ve el altından yaptırılan haberler sonucu medyanın önüne kurbanlık koyun gibi atılan bu belediye başkanlarının hakkını ve hukukunu da koruması gerekiyor.

Özellikle de Ak Parti için de el altından yaptırılan haberler ve Zaten Ak Parti'nin hiç bir Ekonomi faaliyetini 16 yıldır desteklemeyen yandaş,yoldaş medya fitne haberleri yapmaya başladı. Ve maalesef bu algı operasyonuna inananlar olduğuna da şahit oluyorum.

Elbette ki içimizde AKP'li olup yanımızda olmayanlar,davayı kişisel çıkarları için kullananlar olduğunu çok iyi biliyorum.
Davaya değil işe girmek için partiye gelenleri biliyorum.

Bunlar zamanı geldikçe temizleniyor, zamanı geldikçe temizlenecek. Belediye başkanlarının istifaları gündeme geldiği günden bu yana bazı illerle beraber Çorum adının yazılması için fitne ve dedikodu epey arttı. 
Neredeyse Çorum'da,şan ve şöhret meraklısı ucubeler, "Bizim belediye başkanı da gidici" dedikoduları ile ortalığı karıştırmaya başladı.

Burada Ak Partili genel merkez yöneticilerinin bir an önce sadece basit bir açıklama ile, "Falanca ilin belediye başkanının istifasının isteneceği konusu gündemimizde yoktur ve olmayacaktır" denmesi, bu fitnenin önüne geçmek için yeterli olacaktır.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat