Mehmet Karadağ’dan Alkan ve Yamaner’e övgü

ÇORUM 21 Ağustos 2017 16:12
Videoyu Aç Mehmet Karadağ’dan Alkan ve Yamaner’e övgü
A
a

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, Hitit Üniversitesi BESYO’nun Çorum’a çok önemli katkılar sunduğunu bildirdi.BESYO’nun kuruluşu için verilen mücadeleyi ilginç ve dikkat çeken anekdotlarla aktaran Karadağ, bugünlerde fakülte statüsü kazanan Hitit BESYO’nun dev spor organizasyonları ile şehrin tanıtımına, yerel ekonominin hareketlenmesine ve tesisleşmeye çok önemli katma değer sağladığını ifade etti.

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, Hitit üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Faruk Yamaner’in, yıllar önce Hitit Üniversitesi bünyesinde Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu kurulması için YÖK nezdinde girişimde bulunduğunu öğrendikten sonra yaşanan gelişmeleri özetledi.

GİRİŞİMLER SONUÇ VERMEYİNCE…

Yrd. Doç. Dr. Faruk Yamaner’le birlikte bir sohbet ortamında bulunduğu sırada, Yamaner’in bu konuda birçok yere başvuruda bulunduğunu, ancak kimseden hiçbir sonuç alamadığını şahsına ilettiğini belirten Karadağ, bunun üzerine o dönemde AK Parti Çorum Milletvekili olan Murat Yıldırım ile görüştüğünü aktardı.

KARADAĞ, MURAT YILDIRIM’LA GÖRÜŞTÜ

Milletvekili Yıldırım’la Hitit Üniversitesi BESYO’nun kurulması yönünde yaptığı görüşmeye değinen Karadağ, gelişmeleri şöyle özetledi: “Sayın Murat Yıldırım Bey’den Milli Eğitim Bakanı ile bir randevu alınması talebinde bulundum. Sağolsun 3 gün içerisinde bir randevu alarak benim de içinde bulunduğum bir heyetle Sayın Bakanımız (Hüseyin Çelik) Bey’le makamında buluştuk.

BAKAN SONUNDA ONAYLADI

Bakanımızla yapmış olduğumuz görüşmeden 20’ye yakın buna benzer dosyanın bulunduğunu ve hiçbirisine onay vermediğini beyan etti. Kendisine bu konuda ısrarcı oldum. Milletvekilimiz de aynı şekilde ısrarcı oldu. Bu konuda yumuşadığını görünce o günkü kurucu olarak atanan Sayın Yrd. Doç. Dr. Faruk Yamaner, ‘Sayın Bakanım ben Çorumluları çok seviyorum , Bakan benim makam aracımın plakası 19 idi. Yalnız yeni bakanlık kurulunca 19 plakalı olan araç benden alındı ve buna çok üzüldüm.’ dedi.

Biz de Çorum’dan hazırlıklı gitmiştik ama bu olayı bilmiyorduk. Kendisine araç plakasını geri getirdik esprisiyle çantamızda hediye olarak götürdüğümüz 19 sırt numaralı formayı şahsım ve milletvekilimiz ile beraber sayın bakanımıza takdim edince, sayın bakan bu sürpriz karşısında müsteşarına hemen talimat vererek dosyayı istedi ve onayladı. Kuruluşu gerçekleştirilen beden eğitimi ve spor yüksekokuluna o günlerde büyük şahitlik ve tariflik yapmış olduk. Bugünlerde yüksekokulumuzun fakülteye dönüşmüş olması beni ziyadesiyle mutlu etmiştir.” dedi.

TURİZM, EKONOMİ VE TESİSLEŞMEYE KATKI

Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’nun Çorum’a ve Hitit Üniversitesi’ne çok büyük başarılar kattığını, öğrenci ve bölüm sayısıyla Türkiye’nin yeni kurulan üniversiteler arasında önemli bir yer aldığını belirten Karadağ, “BESYO’nun organizesinde 16 bine yakın üniversite öğrencisinin çeşitli zaman dilimlerinde Çorum’a gelerek müsabakalara katılmaları Çorum’un turizm yönüyle tanıtımı ve yerel ekonominin hareketlenmesi açısından çok önemli bir katma değerdir.

Çorum tarihinde ilk defa 2016 yılında gerçekleştirilen Dünya Güreş Şampiyonası, 2017 yılında yine Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen Futsal Avrupa Şampiyonası Çorum’un Avrupa’ya ve Dünyaya açılan önemli bir yüzü olmuştur.

NERDEEN NEREYE…

Şimdilere baktığımızda Sayın Cumhurbaşkanımızın deyişiyle “Nerdeen Nereye” evet nerdeen nereye bugünlerde yüksekokuldan fakülteye dönüşen spor bilimleri fakültesi ve üniversitemizde emeği geçen başta Hitit Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan’a, üniversite yönetiminin bir parçası olan spor bilimleri fakültesi dekanı Doç. Dr. Faruk Yamaner’e, üniversitemize ve en önemlisi Çorum’a katkılarından dolayı canı gönülden tebrik ediyorum.

REKTÖR VE YAMANER’E TEŞEKKÜR

Yakın bir gelecekte 15 Temmuz Spor Kompleksimiz ve içinde Türkiye’nin sayılı büyük spor salonları tamamlanarak eğitimin hizmetine sunulacak. Çorum’a hizmet hizmet edecek yeni tesislerimizden dolayı başta rektörümüz olmak üzere ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat