Melih Gökçek, görevinden istifa etti

Siyaset 28 Ekim 2017 15:50
Videoyu Aç Melih Gökçek, görevinden istifa etti
A
a

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek: 'Liderimiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emrine uyarak Belediye başkanlığını bırakıyorum. 23 buçuk yıldır aralıksız sürdürdüğüm görevinden istifa ediyorum' dedi.

Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa ettiğini düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. Gökçek istifası öncesi, belediyenin şu ana kadar yaptığı icraatlara detaylı bir şekilde değindi. Şu anda Ankara Büyükşehir belediyesinin çocuklara, gençlere, yaşlılara yönelik 164 tane sosyal ve kültürel projeyi aynı anda yönettiğini belirten Gökçek, BELMEK kurslarından 290 bin kişinin mezun olduğunu söyledi. Her gün 45 engelli okulunun 3 öğün yemeğini verdiklerini anlatan Gökçek, "Türkiye'de binası olan tek çocuk Meclis'i Ankara'da. Türkiye'nin neresinde olursa olsun mültecinin yanında Ankara oldu. EGOspor 12 branşta 213 madalya kazandı. ASKiSpor 20 tane madalya kazandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi sporun dinamosu oldu" dedi.
  
"Dava ahlakından geliyorum, benim davamda nefse uymak yoktur"
 
Yıllarını AK Parti'ye verdiğini belirten Gökçek, "Ben yıllarını AK Parti'ye vermiş bir kardeşinizim. AK Parti iktidarı önce kendi milletine bütün mazlum milletlere umut olmuş bir harekettir. Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki bu hareket yeni bir Türkiye'nin doğuşunu temin etmiştir" dedi.
 
"Ben bir dava ahlakından geliyorum, benim davamda nefse uymak yoktur, şahsi çıkarlar için davaya zarar vermek yoktur" diyen Gökçek, "Benim davamda emir demiri keser. Benim davamda liderin talimatına uymak gerektir. Türkiye olarak bugünlere kolay gelmedik. Amacımız, gelişmiş ve üreten bir Türkiye'ydi. İnsanları güven ve huzur içinde yaşayan bir Türkiye'ydi. şimdi bunları gerçekleştiren bir iktidar ve lider var. bu iktidar AK Parti, bu lider Recep Tayyip  Erdoğan. Bizler bu umudu inşa ederken o gün liderimiz, benim belediye başkanlığı yaparak katkı sağlamam gerektiğini düşündü. Bugün ise istifa ederek katkı sağlamam gerektiğini düşünüyor. Bu yüzden ben istifa etmeyerek partim için bir oy kaybına dahi yol açarsam bunun bir vebal olacağını düşünüyorum, inandığımız umutlara haksızlık olur diye endişe ediyorum. Başarısız olduğumu düşündüğüm, yorgun olduğumu düşündüğüm için değil, ya da herhangi başka bir kaygı nedeni ile değil, sadece ve sadece ülkemi lider ülke yapacağına inandığım Recep Tayyip Erdoğan'ın talebini yerine getiriyorum. Bana, olaya karşı çıkmam ve istifa etmemem konusunda çok baskı yapan oldu. Bakınız, ben kendimde davamda iğne ucu kadar zarar verme hakkı bulamam" şeklinde konuştu.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat