MHP YSK'ya başvurusunu yaptı

Siyaset 29 Eylül 2017 12:32
Videoyu Aç MHP YSK'ya  başvurusunu yaptı
A
a

MHP, basında çıkan, partiden 300-400 kişinin istifa ettiğine yönelik “MHP’de deprem” ve “MHP’de şok istifa” başlıklı haberler için YSK'ya başvurdu.

MHP, son dönem gerek sosyal medyada, gerekse yerel ve ulusal basında çıkan, partiden 300-400 kişinin istifa ettiğine yönelik “MHP’de deprem” ve “MHP’de şok istifa” başlıklı haberlerin “partinin kamuoyu nezdinde yıpratılmaya çalışıldığı” gerekçesiyle, Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvurdu.

Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nun haberine göre, 8 Eylül’de yapılan başvuru için verilen dilekçede, söz konusu haberlerde “üyeleri olmayan kişilerin de sanki parti üyesiymiş gibi gösterildiği” belirtilerek, YSK’den istifa edenlerin dilekçelerinin bir kopyasınının partiye gönderilmesi talep edildi.

Başvuruda, “söz konusu haberlerin birçoğunun yalan ve yönlendirmeli olduğu” belirtilerek, “parti teşkilatlarının yalan haber yapan kaynaklara yönelik hukuki ve cezai yollara başvurabilmesi hakkının zaman itibarıyla geciktiğine” de atıfta bulunuldu.

YSK KABUL ETTİ

MHP’nin başvurusunu değerlendirmeye alan YSK, 12 Eylül’de oy birliğiyle “istifa dilekçelerinin aynı gün ilgili partinin ilçe başkanlığı yetkilisine verilmesini” kabul etti. 

YSK ayrıca istifa dilekçelerinin örneklerinin il ve ilçe seçim kurulu başkanlıklarına kurum içi elektronik posta ile iletilmesini de oy birliğiyle karara bağladı.

Kaynak : Haber10.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat