NFK'DA AKIL OYUNLARI BAŞLADI

ÇORUM 30 Mayıs 2017 14:49
Videoyu Aç NFK'DA AKIL OYUNLARI BAŞLADI
A
a

Çorum Belediyesi tarafından bu yıl 6.’sı düzenlen 46 okuldan 693 öğrencinin katıldığı Akıl Oyunları düzenlenen törenle NFK Gençlik Merkezinde başladı.

Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül ve İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ün ilk hamlesi ile başlayan akıl oyunlarının ödül töreni ise 2 Haziran 2017 Cuma günü saat:17.00 da Buhara Kültür Merkezi’nde yapılacak. Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül oyunların açılışında yaptığı konuşmada, gençlerin katılımının kendisini mutlu ettiğini söyledi. Gül, “Öğrencilerimizin ruh ve moral halini bozan oyunlar ve alışkanlıklar yerine, kendisine daha büyük katkı sağlayacak, gelecekte nasıl hamleler ve hareketler yapabileceğini öğreten akıl oyunları ile uğraşıyor olması bizim için çok önemli. Kültür, sosyal ve eğitim faaliyetlerinde Milli Eğitim camiasını yanımızda görmekten öğrencilerimize katkı sağlanmasından çok memnunuz. 2 Haziranda Buhara Kültür Merkezi’nde yapacağımız akıl oyunları ödül törenimizde öğrencilerimizi ödüllendireceğiz. 6. Akıl Oyunları’nda öğrencilerimize başarılar temenni ediyorum” dedi.
1
İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de yaptığı konuşmada Çorum Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu yıl 6.’sını gerçekleştirdikleri akıl oyunlarına 46 okuldan 693 öğrencinin katıldığını söyledi. Büyük, “Satranç, mangala, abokone, reversi, resfebe, koridor, becerikli yapılar branşlarında yapılacak olan yarışma bugün satranç turnuvamız ile başladı” dedi. Büyük, “Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü ve ekibi eğitim nerede kendileri oradalar. Kendileri eğitime vermiş oldukları destekler için teşekkür ediyor öğrencilere başarılar diliyorum” diye konuştu.
4

5

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat