SAĞLIK BAKANLIĞI ÇORUM-SUNGURLU'DAKİ O HABERİ YALANLADI

ÇORUM 7 Eylül 2017 19:28
Videoyu Aç SAĞLIK BAKANLIĞI ÇORUM-SUNGURLU'DAKİ  O HABERİ YALANLADI
A
a

Sağlık Bakanlığı, 1,5 yaşındaki bebeğe ilik nakli için donör bulunduğu; ancak para bulunamadığı için nakil yapılamadığı iddialarını yalanladı...

Sağlık Bakanlığından, 1,5 yaşındaki bebeğe ilik bulunduğu ama para bulunamadığı iddiasına ilişkin, "Hastamıza ilik naklinin yapılabileceği bir donör bulunmuş olup, halen gerekli testler yapılmaktadır. Test sonuçlarının olumlu çıkması durumunda nakil Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde gerçekleştirilecektir." ifadesi kullanıldı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında "1.5 yaşındaki bebeğe ilik bulundu ancak para bulunamıyor" başlıklı haberinin yayınlandığı belirtildi.

Çorum Sungurlu Devlet Hastanesi'ne intikal ettirilen hastanın gerekli müdahale uygulanarak helikopter ambulans ile Konya Meram Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildiği aktarılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Yapılan tetkik ve teşhislere göre hastanın ilik nakli olması gerekmektedir. Önemli olan husus para değil, ilik naklinin gerçekleştirilebileceği uygun donörün bulunmasıdır. Hastamıza ilik naklinin yapılabileceği bir donör bulunmuş olup, halen gerekli testler yapılmaktadır. Test sonuçlarının olumlu çıkması durumunda nakil Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde gerçekleştirilecektir.

Bu arada yapılan inceleme kapsamında hastanın babası Serkan Şimşek ile de görüşülmüştür. Oğlunun, nakil için uygunluk beklediğini, 2 haftaya kadar durumunun netleşeceğini belirtmiş, devletin imkanlarıyla sağlık hizmetini ücretsiz olarak aldıklarını ifade etmiştir."

Kaynak : İnternet haber
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat