SP GENEL BAŞKANI İL KONGRESİ İÇİN ÇORUM’A GELDİ

ÇORUM 3 Aralık 2017 10:58
Videoyu Aç SP GENEL BAŞKANI İL KONGRESİ İÇİN ÇORUM’A GELDİ
A
a

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin il kongresine katılmak üzere Çorum’a geldi. Çorum İl Teşkilatı’nın 6. Olağan Kongresine katılmak üzere Çorum’a gelen Karamollaoğlu, Devlet Tiyatro Salonu’nda saat 10.30’da başlayan İl kongresine katıldı.SP İl Başkanlığına Faruk Cıdık, yeniden aday oldu...

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ABD'de görülen Hakan Atilla davasına ilişkin
 "Zerrab davası diye bir dava çıktı...

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ABD'de görülen Hakan Atilla davasına ilişkin, "Zerrabdavası diye bir dava çıktı. Türkiye'yi mahkum etmek istiyorlar.Biz bu davayı 'Amerika Türkiye'ye karşı' diye vasıflandırılmamasına rağmen bunun böyle olduğunu gördüğümüz için 'Biz bu davada Amerika'nın yanında yer almayız' dedik." ifadesini kullandı.

Karamollaoğlu, Devlet Tiyatro Salonunda gerçekleştirilen Saadet Partisi Çorum İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Türkiye-ABD ilişkilerini değerlendirdi.


New York'ta tutuklu bulunan eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın yargılandığı davaya değinen Karamollaoğlu, şöyle devam etti: 

"Zerrap davası diye bir dava çıktı. Neymiş? Türkiye, İran'da Amerika ambargosuna rağmen bir takım alışverişlerde bulunmuş, ödemeleri de el altından yapılmış, bundan dolayı da Türkiyeyi mahkum etmek istiyorlar. Biz bu davayı 'Amerika Türkiye'ye karşı' diye vasıflandırılmamasına rağmen bunun böyle olduğunu gördüğümüz için 'Biz bu davada Amerika'nın yanında yer almayız' dedik."

Karamollaoğlu, 
ABD'nin Türkiye'nin müttefiki olamayacağını yıllardır söylediklerine işaret ederek, şunları ifade etti: 

"Bugünkü iktidar, bizim arkadaşlarımız, birlikte yıllarca mücadele ettik. O dönemde biz 'Bu Amerika'dan, İsrail'den bize stratejik müttefik olmaz. Bunların bizim topraklarımızda gözü var. Bunlar bizi parçalayıp bölmeye çalışıyorlar' demedik mi? Dedik. Şimdi onlar ne diyorlar, 'Yahu Amerika, biz sizinle stratejik müttefik değil miydik? Bizim düşmanlarımıza silah veriyorsunuz.' Günaydın ama 15 sene sonra. Siz şimdi yeniden Milli Görüş'e dönmek isterseniz, bu aslında mümkün. Ne yapacaksınız? Bugüne kadar yaptığınız hataları kabul edip, bu hataların peşinden gitmekten vazgeçeceksiniz."

"Kutuplaşmayı önlemenin yolu, herkesi kucaklamak"

Karamollaoğlu, Türkiye'nin bir numaralı meselesinin kutuplaşma olduğunu ve bundan kurtulmanın yolunun herkesi kucaklamak olduğunu bildirdi.

Her bir ferdin farklı olduğunu, dolayısıyla sorunların farklı yollarla çözülebileceğini belirten Karamollaoğlu, şunları kaydetti: 

"Bizim bir numaralı meselemiz, kutuplaşmayı ortadan kaldırmak. Bunun yolu, herkesi kucaklamak. Birisi gelip 'sen şunu yanlış yapıyorsun' derse, ben onu samimi bir yaklaşım olarak kabul edip, düşünmeliyim. Fert fert biz hepimiz birbirimizden farklıyız. Kimimiz sanata meraklıyız, kimimiz ticarete meraklıyız, kimimiz siyasetle uğraşırız. Bir problemi de farklı şekillerde çözmeye çalışabiliriz. Eğer farkına varırsak bu bize zenginlik katar. Biz 'kutuplaşmadan vazgeçelim' dediğimiz zaman 'farklı fikirler ortadan kalksın' demiyoruz. Biz farklılığı zenginlik olarak kabul ediyoruz, kavga ederek değil, istişare ederek meseleleri çözmek istiyoruz."
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat