SUNGURLU BELEDİYE BAŞKANI ŞAHİNER MHP'DEN İHRAÇ EDİLDİ

ÇORUM 29 Eylül 2017 11:07
Videoyu Aç SUNGURLU BELEDİYE BAŞKANI ŞAHİNER MHP'DEN İHRAÇ EDİLDİ
A
a

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner'in partisinden ihraç kararıyla il disiplin kuruluna sevk edildiği ve Milliyetçi Hareket Partisi’nden tarafından ihraç edildiği öğrenildi.


MHP Kulislerinde ,Çorum MHP Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir  Şahiner'inde Meral Akşeneri destekleyen grup içinde bulunması Meral  Akşener'in Çorum ziyaretinin delil olarak  gösterilmesi ve Belediye Başkanı Şahiner'in Akşener'e açıktan  destek vermesi nedeniyle  disipline verilmişti.

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında Sungurlu’yu ziyaret eden Meral Akşener, belediyeye kısa bir ziyarette bulunmuş, ziyarette Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner ilçenin sembolü olan saat kulesi maketi ve Sungurluspor formasını hediye etmişti.

Çorumda düzenlenen bir toplantıya katılmak üzere şehre gelen Akşener’in yol güzergahında bulunan Sungurlu ilçesini ziyaret etmesive Çorum'da yapılan anitta Otelde programa katılması. Belediye Başkanı Şahiner’in partisindeki siyasi kariyerini sonlandırmasına neden oldu. MHP tarafından disiplin işlemi başlatılan Abdulkadir Şahiner partinden ihraç edildi. 

Konuyla ilgili bilgisine başvurulan  Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, henüz kendisine ulaşan resmi bir belgenin olmadığını, gelişmeleri hep birlikte takip edeceklerini ifade etti.

****************************************************************

 

MHP Kavaklıdere İlçe Başkanı Ümit Alper, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kongre sürecinde genel başkanlığa adaylığını açıklayan Meral Akşener'i desteklemeleri nedeniyle bu kararın alındığını iddia etti. MHP Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner'inde Açıktan Meral Akşener'e destek vermesi ve konuyla ilgili disipline verileceği iddia ediliyor.

Meral Akşener'i desteklemeleri nedeniyle bu kararın alındığını iddia etti.

SUNGURLU BELEDİYE BAŞKANI ABDULKADİR ŞAHİNER
MERAL AKŞENER'E
BELEDİYENİN AMBLEMİ BULUNAN ŞİLT HEDİYE ETTİ.


Meral Akşaner,  Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’in makamına geçerek, kısa bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin ardından Başkan Şahiner, Akşener’e, Sungurlu’nun sembolü olan saat kulesi maketi, Çorum leblebisi ve 19 numaralı, sırt kısmında Meral Akşener yazılı Sungurluspor forması hediye etti. Akşener, kapatılan MHP Çorum il yönetimi tarafından Anitta Otel’de düzenlenecek olan programa katılmak üzere Sungurlu’dan ayrıldı.

Akşener’in Çorum programı şöyle: 10.30 Sungurlu Baktat tesislerinde karşılama,11.00 Sungurlu Belediyesi ziyaret, 11.30 Cuma namazı ve Meral Hanım kadın kolları görüşmesi, 13.00 Sungurlu’dan Çorum merkeze hareket, 13.30 Çorum Şeker Fabrikası önünde karşılama ve Hıdırlık’da bulunan sahabeler ziyareti, 14.00 Pir Baba Parkı’nda halkla buluşma, 15.00 Gazi Caddesi yürüyüşü, 17.30 Anitta Otel’de salon konuşması 


 

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat