TRT FM ve Üniversitemiz radyosu “Radyo Hitit” ortaklığında canlı olarak gerçekleştirildi

ÇORUM 6 Mart 2017 14:36
Videoyu Aç TRT FM ve Üniversitemiz radyosu “Radyo Hitit” ortaklığında canlı olarak gerçekleştirildi
A
a

Türkiye’nin her yerinde, uydudan ve internet üzerinden de bütün dünyaya yayın yapan TRT FM, “Tam Bu Saat” programını Hitit Üniversitesi gerçekleştirdiği canlı yayınla dinleyicileriyle buluşturdu.


Türkiye’nin her yerinde, uydudan ve internet üzerinden de bütün dünyaya yayın yapan TRT FM, yapımcı ve sunuculuğunu Acar Acartürk’ün yaptığı “Tam Bu Saat” programını  Hitit Üniversitesinden gerçekleştirdiği canlı yayınla dinleyicileriyle buluşturdu. Hafta içi her gün 17.00-19.00 saatleri arasında TRT FM’de canlı yayınlanan “Tam Bu Saat” programı iki gün boyunca Hitit Üniversitesinden dinleyicilerine seslendi. Hitit Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Kampüsü Ethem Erkoç Konferans Salonunda Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, öğretim elemanları ve öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen programın ilk gününde Üniversitedeki çalışmalara geniş yer verilirken öğrencilerle yapılan sohbetlerde de keyif dolu anlar yaşandı. Programın ikinci gün yayını ise TRT FM ve Üniversitemiz radyosu “Radyo Hitit” ortaklığında canlı olarak gerçekleştirildi.

Rektör Prof. Dr. Alkan, “Tam Bu Saat” Programında Acar Acartürk’ün Canlı Yayın Konuğu Oldu. Üniversite ilişkin genel bilgiler veren Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, üniversite-şehir arasında çok güçlü bir bağ olduğunu vurgulayarak öğrencilerin, gençlerin Çorum ve ülkenin geleceği için önemli olduğunu belirtti ve Üniversitenin de bu çerçevede çalışmalarına tüm hızıyla sürdürdüğünü söyledi. Üniversitenin kendi enerjisini ürettiğinin altını çizerek Meslek Yüksekokulu Kampüsümüzde kullanılan Trijenerasyon sistemini anlatan Rektör Prof. Dr. Alkan, “Anadolu kurulan üniversitelerin ana amacı her ne kadar eğitim faaliyetlerini gerçekleştirmek olsa da her anlamda örnek olmalarıdır. Bu anlamda da Üniversitenin kendi enerjisini üretmesi ve bunun yenilenebilir enerji türünden yapılabilmesi hedeflerimiz içerisinde. Artık ülkemizde ve dünyada kaynaklar kıt. Kamu olarak bizlerin örnek teşkil etmesi gerekiyor. Hitit Üniversitesinin binalarını yaparken kendi enerjisini kendi üretecek şekilde, tabi ki güneş enerjisine de entegre olacak şekilde yapmaya gayret ediyoruz. Gücümüz yettiği kadar 21. yy’da bir üniversite nerede olması gerekirse, bir şehrin ne yapması gerekirse o şekilde üniversitemizi konuşlandırmaya çalışıyoruz” dedi.

Yayında “Neden Hitit Üniversitesi?” sorusuna da cevaplayan Rektör Prof. Dr. Alkan, “Çorum Hititlerden itibaren çok büyük bir geçmişe sahip bir şehir. Böylesine geçmişi ve derin tarihi olan bir şehirde kurulan bir üniversite gerçekten farklı olacaktır. Barınma sorunu olmayan tek üniversite biziz. Öğrencilerimizin ulaşımı, barınması, kütüphane kaynaklarına erişimi gibi hizmetleri gücümüz yettiği kadarıyla en yüksek seviyede sunmaya gayret ediyoruz. Şuan da Antarktika’da bir ekip var ve bizim hocalarımız da orada. Orada bir bilim merkezi kurulacak. Türkiye artık hedeflerini büyüttü ve tüm dünyada çalışmalar yapıyor. Bizlerin yaklaşık 20 yıl sonra Antarktika’da proje yapabilmesi ve söz sahibi olması için orada bir merkez kurulması gerekiyor ve o merkezde Hitit Üniversitesi de var” dedi.


 
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat