TÜRKİYE'DEN BANGLADEŞ'E ÇAĞRI ARAKAN'A ''KAPILARI AÇIN MASRAFI BİZ KARŞILAYACAĞIZ''

ÇORUM 1 Eylül 2017 18:29
Videoyu Aç TÜRKİYE'DEN BANGLADEŞ'E ÇAĞRI ARAKAN'A ''KAPILARI AÇIN MASRAFI BİZ KARŞILAYACAĞIZ''
A
a

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya’nın Kemer ilçesindeki AK Parti İlçe Teşkilatının bayramlaşma törenine katıldı.Konuşmasında Arakan'da Müslümanlara yapılar zulme değinen Bakan Çavuşoğlu, insanların katledildiği Arakan'a Türkiye'den başka duyarlılık gösteren olmadığını kaydetti...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bayramın ilk gününde Antalya’nın Kemer ilçesindeki AK Parti İlçe Teşkilatının bayramlaşma törenine katıldı.

''HEDEFLERİMİZ VAR''

Bayramlaşma için gelen partili ve vatandaşlara hitaben bir konuşma yapan Bakan Çavuşoğlu, "Hedeflerimiz var. 2023 hedeflerimiz var. 2053, 2071 hedeflerimiz var.

2023 hedeflerimiz için çalışıyoruz, 2053 ve 2071 hedeflerimizin altyapısını oluşturuyoruz ve gençliğimizi ona göre bilinçlendiriyoruz ve eğitiyoruz" diyerek zor süreçlerden geçtiklerini, Cumhuriyetin kuruluşundan sonraki en zorlu süreçleri yaşadıklarını Türkiye'nin etrafında da ateş çemberi problemler olduğunu hatırlattı.

''HİÇ KİMSE TÜRK MİLLETİNE DİZ ÇÖKTÜREMEZ''

Bunlara rağmen Türkiye'nin istikrarını hiç bozmadığını, hain darbe girişimini yaşadıklarını, millet olarak galip geldiklerini ve bir kez daha bu milleti kimsenin yenemeyeceğinin anlaşıldığını söyleyen Bakan Çavuşoğlu, "Hiç kimse Türk milletine diz çöktüremez. Bunu gördük. Güvenimiz yerine geldi. Bir kere daha anladık ki bizim çok güçlü olmamız lazım.

Bu hedeflere ulaşmak için güçlü olmamız lazım. Ayakta durmak için güçlü olmamız lazım. Ve bize karşı hasmane tutum içinde olanlara karşı güçlü olmamız lazım. Ayrıca mazlumların bizden çok beklentisi var. Onların bizden beklentisini boşa çıkarmamak için çok güçlü olmamız lazım" dedi.

''KAPILARI AÇIN MASRAFI BİZ KARŞILAYACAĞIZ''

Konuşmasında Arakan'da Müslümanlara yapılar zulme değinen Bakan Çavuşoğlu, insanların katledildiği Arakan'a Türkiye'den başka duyarlılık gösteren olmadığını kaydetti.

Bölgede bulunan Endonezya, Malezya ile konuştuklarını Bangladeş’e 'Kapılarınızı açın, ne kadar masrafınız varsa biz karşılayacağız' dedikleri bilgisini paylaşan Çavuşoğlu, "Oralara daha önce giden Arakanlı Müslüman kardeşlerimize her türlü desteği veriyoruz. Gerek o ülkeler aracılığıyla veya Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği aracılığıyla" diye konuştu.

Kaynak : Haber10.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat