VALİ ÇOCUKLUK GÜNLERİNE DÖNDÜ

ÇORUM 1 Ocak 2018 16:53
Videoyu Aç VALİ ÇOCUKLUK GÜNLERİNE DÖNDÜ
A
a

Çorum Valisi Necmettin Kılıç, yeni yılda Sevgi Evlerinde kalan çocuklarla bir araya geldi. Eşi Necmiye Kılıç ile birlikte Sevgi evlerinde kalan çocukları ziyaret etti. Vali Kılıç, önce çocuklara hediye dağıttı sonra onlarla oyunlar oynadı,çocuklarla sohbet etti.


Türk milletinin kökü derinlerde olan dünyanın umudu bir devlet ve millet olduğunu belirten Vali Kılıç, “Biz iriliğimizi, merhametimizi, gücümüzü köklerden aldığımız ve beslendiğimiz damarlara borçluyuz. O damarın başında şu gelir. Yetimlerin babası 80 milyon insandır. 80 milyon anne ve babadır. Yetimlerimizin her birisi bizim evladımızdır. Yaşlıların tamamı bizim annemiz ve babamızdır. Bizim huzurevlerinde, sevgi evlerinde evlatlarımızın tamamı bizim canımız ciğerimizdir. Fatir fukara garip gureba bizim başımızın tacıdır. Biz hep beraber bir bütünüz. Hep beraber bir milletiz. Biz merhamet medeniyetinin temsilcileriyiz. Bizim medeniyetimizin kökü sevgidir. Dünya malına tamah eütmeyiz. Biz hiçbir zaman ben demeyiz Biz deriz. Bizim hasletlerimiz ve vasıflarımız bizi dünyada farklı kılmaktadır. Bizi dünyada hakkaniyetin adaletin hakkın temsilcisi kılmaktadır. Dolaysıyla dünyanın bize her zaman bize ve anlayışımıza ihtiyacı vardır” dedi.

Yılbaşına girdiğimiz gecede çocuklara yılbaşı heyecanı yaşatmak onlarla hemhal olmak onlarla oynamak onların başını okşamak onların özlediği sevgiyi, şefkati onlara getirebilmek ardına onlara onlarla bir araya geldiklerini dile getiren Vali Kılıç, “ İlimizdeki tüm ebeveynler birer yetim bulmadır. Bayramlarda, düğünlerde yılbaşı gecelerinde bir yetim başını okşamalıdır. Bir yaşlı bulup onun elini öpmelidir. Bizim köklerden aldığımız ve bizi besleyen medeniyet damarlarını temsil ederken bu gelenekleri bizden binlerce yıl öncesine ait olan ve gelen bu gelenekleri yaşatan bir nesil olduğumuzu ispat etmememiz gerekmektedir. Yeni yılın öncelikle Çorum’a milletimize devletimize ve getirmesini temenni ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat