VALİ KILIÇ ENGELLİ GENÇLERİ SEVİNDİRDİ

ÇORUM 14 Kasım 2017 10:23
Videoyu Aç VALİ KILIÇ ENGELLİ GENÇLERİ SEVİNDİRDİ
A
a

Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, geçtiğimiz günlerde yayınlanan haber ile gündeme gelen engelli kardeşler Yaşar ve Satılmış Kalınsazlıoğlu’nu Aşağı Fındıklı köyündeki evlerinde ziyaret etti...


Vali Necmeddin Kılıç, geçtiğimiz günlerde yayınlanan haber ile Cumhurbaşkanı ile görüşmek istediklerini belirten engelli kardeşler Yaşar ve Satılmış Kalınsazlıoğlu’nu Aşağı Fındıklı köyündeki evlerinde ziyaret etti. Vali Kılıç, kardeşlerin istek ve taleplerini dinledi. Engelli kardeşler, Vali Kılıç’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek istediklerini söylediler.

Vali Kılıç, “Devlet büyüğümüzün tercihleri ve takdirleri, temennimiz olur inşallah” dedi. Akülü araba talep etmeleri üzerine engelli gençlere akülü araba sözü veren Vali Kılıç, dağıttıkları arabaların akülerinin şarjını ve bakımını da yaptıracaklarını söyledi. Kardeşlerin Vali ve Kaymakama ulaşamadıklarını belirtmeleri üzerine Vali Kılıç, bir memurun engelli ve fakir vatandaşlarla ilgilenmesi için bir masa kurulması yönünde Kaymakam Mitat Gözen’e talimat verdi.

Kaymakam Mitat Gözen’e belirli bir program dahilinde vatandaşlarla görüşmesini ve haftalık olarak mahallelerde toplantılar yapmasını söyleyen Vali Kılıç, il merkezinde kendisinin bir program dahilinde tüm vatandaşlara ulaşarak sorunlarını dinlediğini kaydetti. Vali Kılıç, “Fakir fukara ve garip gureba dezavantajlı kesim. Şehit aileleri ve engelliler bizim için mutlak suretle pozitif ayrımcılıkla ilgilenmemiz gereken kişiler. Devlet olarak tüm ihtiyaçlarını karşılamalıyız” dedi.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat