VALİ KILIÇ YENİ HASTANEYE SONUNDA TAŞINDIK

ÇORUM 16 Ağustos 2017 17:42
Videoyu Aç VALİ KILIÇ YENİ HASTANEYE SONUNDA TAŞINDIK
A
a

Hitit Üniversitesi Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde verilen poliklinik, yoğun bakım ve acil servis hizmetlerinin yarından itibaren yeni hastane binasında verileceği bildirildi.Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kurban Bayramına kadar tamamen hizmete girecek.

VALİ KILIÇ: HASANPAŞA’DA Kİ SEMT POLİKLİNİĞİ ESKİ HASTANEYE TAŞINIYOR

Konuyla ilgili dün Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde basın toplantısı düzenleyen Vali Necmeddin Kılıç, eski hastanenin Kurban Bayramına kadar yeni hastaneye tamamen taşınacağını belirterek, “Hasanpaşa’daki semt polikliniğini eski hastanede bir yere alacağız. C blok onarıldıktan sonra da yeni hastaneyi destekleyen bir hastane olarak hizmete devam edecek. Daha iyi bir sağlık hizmetiyle vatandaşımızı tanıştırmak istiyoruz.” dedi.

‘ZEMİNDEN SU ÇIKMIYOR’

Hastanenin zemininden su çıktığı iddialarına da cevap veren Vali Kılıç zeminden su çıkmadığını dile getirerek şunları söyledi: “Yağmur dejenerasyon sisteminin borularındaki patlaması halinde su basıyor veya kanalizasyondaki bir arıza halinde su basıyor. Bunlar içinde oturmamaktan kaynaklanan ilk hatalar. Kısa süreli bir sorundu. Sistemler yapıldı böyle bir sorun da ortadan kalktı. Kullanılan binada artık böyle bir sorun olmaz. 170 bin metrekarelik içine 10 bin nüfuslu bir kasabayı sığdırabileceğimiz bir binadan bahsediyoruz. Bu binada zaman zaman soğutma sistemlerinde, ısıtma sistemlerinde, oksijen sistemlerinde bir şeyler olabilir. Süratle müdahale edilir ve gereken yapılır.”

‘EMNİYETE TALİMAT VERDİM’

‘Trafikle ilgili emniyete talimat verdim’ diyen Kılıç, “Gerekli çalışmaları yapıyorlar. Trafikle ilgili gerçek kuralları hastane tamamen taşındıktan sonra uygulayacağız. Hastaneye gelen hiçbir araç anayola arabasını bırakmayacak. Hastanede 2 bin 500 araçlık park alanımız var. Bütün araçlar arabalarını içeri park edecek. Dışarıya araba bıraktırmadığımız zaman trafik kolaylayacak.

‘HASTANE TAMAMEN TAŞINDIKTAN SONRA TRAFİK SIKINTISI OLMAYACAK’

Hız kesiciler, trafik işaretleri ve levhalar ile de bunu destekleyeceğiz. Kalıcı çözümü ise stat ve güney kampüsü tamamlandığında yapacağız. Asıl çözüm ise üst geçit, farklı seviyeli kavşak. Bunları da değerlendirip, planlayacağız. Hastane tamamen taşındıktan sonra şuan ki trafik sıkıntısı olmayacak.” diye konuştu.

‘VALİLİK EK BİNAYA YEMEKHANE YAPILIYOR’

Kılıç, Valilik Ek Binası 9. Katına yeni bir yemekhane yapıldığını belirterek, “Mevcut alanı denetledim. Anti hijyenik bir mekan olduğunu gördüm. Memurlarımız sağlıklı yemek yesinler diye daha güzel bir yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

SOBACI: HAFTASONUNA KADAR TÜM POLİKLİNİKLER TAŞINACAK

Çorum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ömer Sobacı da haftasonuna kadar polikliniklerin tamamını taşıyacaklarını vurgulayarak, “Hafta sonuna kadar poliklinikleri tamamını taşıyacağız. Önümüzdeki haftasonuna kadarda yataklı servislerimiz dahil tamamen yeni yere taşınmış olacağız. Acil bugünden itibaren tamamen hizmet verecek. Bayrama kadar tamamen her şeyimizle burada hizmet vereceğiz. Hastalarımızı eski hastaneye değil, buraya bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

ZEHİR:TAŞLAR YERİNE OTURANA KADAR 

ESKİ HASTANE HAZIRDA BEKLETİLECEK

Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetici Sinan Zehir ise yeni hastanede taşlar yerine oturana kadar eski hastaneyi hazırda bekleteceklerini dile getirerek, “Bu kadın doğum acil içinde çocuk acil içinde geçerli. Her anneye ayrı bir doğum salonu yapıldı. Çorum’da mekân sıkıntısından dolayı eski hastanede çocuk acille kadın doğum acil ayrıydı. Biz bu alışkanlıkta bozulsun istemedik. Burada da çocukları ayrı bir alanda muayene ettireceğiz. Buda biraz Çorum’a özgü oldu.” dedi.

Kaynak : Çorum Hakikmiyet Gazetesi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat