Valiler Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı, 40 ilin valisi değişti

Genel 21 Haziran 2017 10:35
Videoyu Aç Valiler Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı, 40 ilin valisi değişti
A
a

Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile 20 ilin valisi merkeze alındı, 20 ile yeni vali atandı, 19 il valisi ise yer değiştirdi.

Sondakika : Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, yerinde kalırken, bazı hemşehrilerimizin yeri değişti.
Valiler Kararnamesi, Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararnameye göre, 20 ilin valisi merkeze alındı, 20 ile yeni vali atandı, 19 il valisi ise yer değiştirdi.Çorum eski Valisi Malatya Valisi Mustafa Toprak merkeze alındı. Ordu Valisi hemşehrimiz İrfan Balkanlıoğlu Sakarya Valisi, Mamak Kaymakamı hemşehrimiz Ali Mantı Bingöl Valisi, Bursa Osmangazi Kaymakamı hemşehrimiz Enver Ünlü Iğdır Valisi oldu.

Öte yandan Kargı’da kaymakamlık yapan İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanı Ömer Toraman ise Tokat Valisi oldu.
 

Aralarında Diyarbakır, Sakarya ve Karaman'ın bulunduğu 40 ilin valisi değişti.

19 İLİN VALİSİ MERKEZE ALINDI

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Karaman Valisi Süleyman Tapsız'ın da aralarında bulunduğu toplam 19 ilin valisi merkeze alındı.

Öte yandan İçişleri Bakan Yardımcısı Sabahattin Öztürk, Merkez Valiliğine alınırken; İçişleri Bakan Yardımcısı olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy atandı.

5 İLÇEYE KAYMAKAM ATANDI

Valiler Kararnamesi’yle kaymakamları çeşitli illere vali olarak atanan 5 ilçeye yeni kaymakam atamaları gerçekleştirildi.

Buna göre; Bahçelievler Kaymakamlığına Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdür Yardımcısı İlker Arıkan, Pendik Kaymakamlığına Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdür Yardımcısı İlhan Ünsal, Refahiye Kaymakamlığına Erzincan Vali Yardımcısı Hatice Bayar Özdemir, Akdeniz Kaymakamlığına Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk ve İskenderun Kaymakamlığına Dörtyol Kaymakamı Recep Soytürk atandı.

Kaynak : Haber10.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat