YAZ MEVSİMİNDE CİLT BAKIMI NASIL OLMALI?

ÇORUM 6 Temmuz 2017 10:06
Videoyu Aç YAZ MEVSİMİNDE CİLT BAKIMI NASIL OLMALI?
A
a

TV19 haber merkezi yaz aylarında cilt bakımını sizler için araştırdı.dış ve iç ortamlardaki sıcaklık değişimleri cildimizin yapısının bozulmasına neden olurken, yaz ayında ise sıcaklar, kuru rüzgârlar, sıvı kaybı, klimalar, terleme ve onlarca sebepten dolayı cildimiz üzerinde oldukça yoğun bir baskı meydana geliyor...

 
Her mevsim kendi koşullarına göre cildimiz ve vücudumuz üzerinde çeşitli etkilerde bulunur. Kış ayında soğuklar, sert rüzgârlar, dış ve iç ortamlardaki sıcaklık değişimleri cildimizin yapısının bozulmasına neden olurken, yaz ayında ise sıcaklar, kuru rüzgârlar, sıvı kaybı, klimalar, terleme ve onlarca sebepten dolayı cildimiz üzerinde oldukça yoğun bir baskı meydana geliyor.TV19 haber merkezi yaz aylarında cilt bakımını sizler için araştırdı.

TV19 mikrofonuna konuşan Estetisyen Lale Dalkılıç, yazın etkilerinden korunmak için cilt bakımının önemli olduğunu söyledi.Dalkılıç, güneş koruyucu seçerken insanların nelere dikkat etmesi gerektiğini de anlattı.Dalkılıç, cildi temizlemek için evde yapılabilecekleri de sıraladı.
Kış ayında soğuklar, sert rüzgârlar, dış ve iç ortamlardaki sıcaklık değişimleri cildimizin yapısının bozulmasına neden olurken, yaz ayında ise sıcaklar, kuru rüzgârlar, sıvı kaybı, klimalar, terleme ve onlarca sebepten dolayı cildimiz üzerinde oldukça yoğun bir baskı meydana geliyor.Lale Dalkılıç, yazın cilt üzerindeki etkilerinden korunmak için insanların kendi evlerinde günlük ve haftalık bakım yapması gerektiğini ifade etti.
 
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat