YENİ HASTANE İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

ÇORUM 7 Haziran 2017 20:01
Videoyu Aç YENİ HASTANE İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
A
a

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne taşeron şirket vasıtasıyla işe alınacak personel ile ilgili yazılı açıklama yapıldı.

“Tıbbi Sekreter İstihdamı” konusunda ilgili okullardan mezun olanların tercih edileceği bildirilen açıklamada şunlara yer verildi: “Hastanemizde yürütülmekte olan “Otomasyon Sistemine Yönelik Bilgisayar Kullanıcısı” hizmet alımı işinde taşeron şirket vasıtası ile çalışmakta olan personelin seçilmesine esas teşkil edecek şekilde yeni personel alımları için Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün “Tıbbi Sekreter İstihdamı” konulu 14.04.2017 tarih ve 2017/06 sayılı Genelgesi yürürlüğe girmiş olup; bu kapsamda istihdam edilecek personelin “Tıbbi Sekreterlik veya dengi okullardan mezun olmuş ve TIBBİ SEKRETER ünvanı almış olanlar istihdam edilecektir” denilmektedir.

SERTİFİKA ALANLARA KÖTÜ HABER!

Bu nedenden dolayı, öğrenimini ilgili bölümlerde yapmamış olanlar kapsam dışı kalmaktadır. Bu itibarla özel veya resmi çeşitli kurumlardan alınmış olan “bilgisayar, hasta kabul, veri giriş, tıbbi sekreterlik… vb” sertifikalarına sahip olmanın getirmiş olduğu bir ayrıcalık bulunmamaktadır. Sertifika eğitimi almak veya ilgili işe talip olmak isteyenler için bilgilenilmesi önemle rica olunur.”
 

YAKLAŞIK 500 PERSONEL ALINACAK

Bu arada, hastaneye yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre, yeni hastanede yaklaşık 500 yeni personel istihdam edilecek. 15 Temmuz’dan itibaren kademeli olarak hizmet vermeye başlayacak olan Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne personel alımları sürüyor. Çeşitli görevler için açılan kadrolara şuana kadar yaklaşık 5 bin kişinin müracaatta bulunduğu öğrenildi.

çorum hastane (7)

çorum hastane (6)

çorum hastane (5)

çorum hastane (1)


 
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat