YEŞİLÇAM'IN ÜNLÜ OYUNCULARI BOĞAZKALE'DE

ÇORUM 18 Temmuz 2017 08:34
Videoyu Aç YEŞİLÇAM'IN ÜNLÜ OYUNCULARI BOĞAZKALE'DE
A
a

Çorum’un Boğazkale İlçe Kaymakamlığı tarafından düzenlenecek olan “Hattuşa Sinema Günleri” Yeşilçam Yıldızlarının geçidi haline gelecek.


Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkıları ile Yeşilçam filmlerinin unutulmaz isimlerinden Nuri Alço, Yusuf Sezgin, Sinan Bengier, Selahattin Taşdöğen ve sürpriz iki ismin daha katılacağı etkinliklerle adeta Boğazkale Yeşilçam havasına bürünecek. Kaymakam Turan Soğukoluk yaptığı açıklamada; “Hattuşa Sinema Günleri ile ilkler imparatorluğu Hititlerin başkenti Hattuşa’yı sanat ve sinema dünyasında da gündeme getirmek istiyoruz. İlçede daha önce uluslararası filmler ve belgeseller çekildi.

Hattuşa’yı tanımak ve tanıtmak amacıyla birçok etkinlik gerçekleştiriyoruz. Sinema Günleri etkinliğimizle Boğazkale ilçemizde tarihi Hitit Surları önünde 22 Temmuz Cumartesi günü saat 20:00’de Adana Büyükşehir Belediyesi Halk oyunları ekibinin gösterileri ve Bando ekibinin müthiş konseriyle başlayacak olan etkinliklerimiz nostaljik açık hava sinema gösterimi ile devam edecek. Aynı gün çocuklar için gün boyu şişme oyun parkı, patlamış mısır, pamuk şeker ve Osmanlı macunu dağıtımı olacaktır. Etkinliğimize katkı sunan Adana Büyükşehir Belediyesine ve Sinema Genel Müdürlüğüne teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Yapılacak olan etkinliklere bütün vatandaşlarımız davetli olup bütün etkinliklerimiz ücretsiz.


 
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat