Yozgat'a hızlı tren ve havaalanı müjdesi

ÇORUM 28 Haziran 2017 10:15
Videoyu Aç Yozgat'a hızlı tren ve havaalanı müjdesi
A
a

Hızlı trenin 2019'da Yozgat'a geleceğini söyleyen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, havaalanıyla ilgili müjdeyi de verdi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, beraberindeki Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, AK Parti İl Başkanı Harun Lekesiz ile Yozgat Belediyesinin Türkiye'nin ilk milli parkı Çamlık'ta yaptığı çalışmaları inceledi.

"HIZLI TREN İLE GELİŞME HIZLANACAK"

Bakan Bozdağ, hızlı treninin Yozgat'ın pek çok alanda gelişmesini hızlandıracağını da vurgulayarak, "Yozgat'ın pek çok alanda gelişmesini hızlandıracak. O alanda Yozgat'a büyük bir güç katacaktır" dedi.

"HAVAALANI ÇALIŞMALARI DA HIZLANDI"

Hızlı trenin 2019 yılında Yozgat'ı Sivas'a, Kırıkkale'ye, Ankara'ya, Konya'ya, Eskişehir'e, İstanbul'a ve o ana kadar da ağa dahil olacak diğer illerin tamamına bağlayacağını dile getiren Bozdağ, "Ben şimdiden yüksek hızlı trenin Yozgat'a hayırlı olmasını temenni ediyorum. Havaalanımızla ilgili yatırım programı da bildiğiniz gibi Sayın Başbakanımızın, Cumhurbaşkanımızın talimatıyla yatırıma alındı ve 2017'de de onunla ilgili çalışmalar hızlandı. Önümüzdeki günlerde Yozgat'ın havaalanıyla ilgili sürecin de hızlandığını Yozgatlı hemşehrilerimiz görecektir. 2019'da inşallah aksama olmazsa bunda da önemli mesafeyi almış olacağız" şeklinde konuştu.

Kaynak : Haber10.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat