'Gizemli kız' haberleri Gül'ü çileden çıkarttı!.

ÇORUM 25 Mayıs 2018 17:50
Videoyu Aç 'Gizemli kız' haberleri Gül'ü çileden çıkarttı!.
A
a

E.Şimşek/ Çorum Gizemli Kız Olayını Başkan Zeki Gül son kez yorumladı.'Gizemli kız' haberleri belediye yetkililerini de, polisi de çileden çıkarttı. Sağduyulu açıklama Belediye Başkanı Gül'den geldi. Gül "Bunu bırakıp başka işlerle uğraşalım" dedi. Zeki Gül,basın mensuplarından rica etti.Magazin peşinde koşmayın Çorumluları rahat bırakın dedi...

Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, 'gizemli kız' konusunda vatandaşlara çağrıda bulundu. Başkan Gül, "Psikolojisi bozulmuş, hasta olan bir çocuğumuzdan bu denli rahatsız ederek bu aileye işkence yaşatmanın hiçbir anlamı yok. Lütfen gizemli kız işini bırakalım, başka işlerle uğraşalım" ifadelerini kullandı.

Çorum’da Ulu Mezarlık’a gelerek özellikle bir mezarın başına giderek ağladığı iddia edilen gizemli kızla ilgili farklı gelişmeler yaşanıyor. İddialara göre, dün gece mezarlığa gelen genç bir kız güvenlik görevlileri tarafından yakalandı. Yakalanan şahsın psikolojik sorunları nedeniyle geceleri geldiği Ulu Mezarlık’taki bir kabrin başında ağlayan "gizemli genç kız" olduğu iddia edilirken, bu iddia bugüne kadar hem Çorum kamuoyunu hem de ülke gündemini meşgul eden gizemli kızla ilgili bu çeşitli soru işaretlerini de beraberinde getirdi.

Şehirde efsaneye dönüşen gizemli kızı bugüne kadar çok yakından 2 ile 3 kişi gördüğü söyleniyor. Ancak bugüne kadar gizemli kızı yakından görmeyen güvenlik görevlilerinin yakaladığı genç kızın gizemli kız olarak lanse edilmesi kafaları karıştırdı. Dün gece Ulu Mezarlık'ta yakalanan genç kızla ilgili mezarlık görevlilerinin herhangi bir işlem yapmadığı belirtildi. Gizemli kızın kimlik bilgileri yetkililer tarafından sır gibi saklanırken, dün gece ne mezarlık görevlileri ne de polis tarafından hakkında herhangi bir işlem yapılmayan ve kimlik bilgileri alınmayan kızın gizemli kız gibi ortaya atılması işi içinden çıkılmaz bir hal aldı.

POLİS DE ÇİLEDEN ÇIKTI

Ulu Mezarlık'a gelerek özellikle bir mezarın başına giderek ağladığı iddia edilen gizemli kızla ilgili iddialar polisi de çileden çıkardı. Emniyet güçlerine zaman zaman mezarlıktaki gizemli kızın kendisinin olduğunu iddia eden veya kızın mezarlıkta gezdiğini belirten ihbarların yapıldığı öğrenildi.

Gizemli kızla ilgili geçtiğimiz günlerde yetkililer yaptıkları açıklama da Çorum'da mezarlıkta ağlayan kızın bulunduğu, hastanede tedaviye alındığı, ardından emniyetteki sorgusu sonrası yakınlarına teslim edildiği belirtilmişti. Bu açıklamanın ardından zaman zaman mezarlığa gelen şahısların mezarlıkta gizemli kızı çektiklerini iddia ederek bu görüntüleri basın kuruluşlarına parayla satmaya çalıştıkları ileri sürüldü.

BAŞKA İŞLERLE UĞRAŞALIM

Mezarlıklar Müdürlüğünde güvenlik görevlileri tarafından bir kız çocuğu yakalandığını dile getiren Belediye Başkanı Zeki Gül, çocuğun psikolojisinin bozuk, hiç kimseyle konuşmayan, hiçbir yere zarar vermeyen bir hali olduğunu söyledi.

Mezarlıklar Müdürlüğü olarak mezarlığa gelen, herhangi bir zarar vermeyen birisine yapacakları bir şeylerinin bulunmadığını dile getiren Başkan Gül, "Vatandaşlarımız, basın ve kamuoyundan özellikle istirham ediyorum. Psikolojisi bozulmuş, hasta olan bir çocuğumuzu bu denli rahatsız ederek bu aileye işkence yaşatmanın hiçbir anlamı yok. Lütfen gizemli kız işini bırakalım, başka işlerle uğraşalım. Türkiye’nin yani ülkemizin şu seçim atmosferinde müthiş problemlerinin olduğu, ekonomik olarak savaşın olduğu ortamda ülkemizin böylesine önemli günler geçirdiği zamanda Çorum’u gizemli kızla meşgul etmenin ne ilimize ne de Çorum’a bir faydası vardır. Bu mesele abartılacak kadar büyük bir mesele değil. Bu gizemli falan değil. Psikolojisi bozulmuş olan 16-17 yaşlarındaki bir genç kızımızın meselesidir" dedi.

MAGAZİN MALZEMESİ YAPMAK YANLIŞ

Bu konunun ildeki yöneticiler ile bu işin uzmanı doktorlar ve ailesi tarafından çözülecek bir husus olduğunu dile getiren Gül, “Bir çocuğun mezarlık ziyaretini takıntı yapması, sanki görünmeyen bir varlık muamelesi yaparak bunun basında malzeme yapılması o çocuğa yapılan en büyük kötülüktür. Ben tüm vatandaşlarımızın bu işten uzak durmasını, basın mensuplarının bu işe noktaya koymasını özellikle istiyorum. Bunu istismar etmek isteyen insanlar ister istemez olmuştur. Yakalanan kızın o mu, yoksa başkası mı, geldi gitti, ben bunu bilemem, bizim arkadaşlarımız da bilemezler. Ancak bunu magazin malzemesi yapmanın, bununla ilgili Çorum’u özdeşleştirmenin ilimize ve bize yanlış yapıldığını belirtmek istiyorum" diye konuştu.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat