aşgın

"TÜBİTAK 4007 Çorum Bilim Şenliği" Başlıyor

ÇORUM 29 Eylül 2018 08:27
Videoyu Aç "TÜBİTAK 4007 Çorum Bilim Şenliği" Başlıyor
A
a

"TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği" hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali BÜYÜK: "TÜBİTAK 4007 projesi ile öğrencilerimize yapan, yaşayan, paylaşan bir bakış açısı kazandırmayı hedeflemekteyiz...


4007 Projeleri genç beyinleri düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye, merak ettiklerini araştırmaya teşvik etmektedir. Aynı zamanda öğrencilerimize farklı konularda gözlem ve uygulamalarla disiplinler arası bir bakış açısı kazandırarak, bilimsel bilgiye yönelik, bilim insanı olma yolunda olumlu yönde gelişmelerine katkı sağlamaktadır.

İlimizde ilk defa yapılan TÜBİTAK 4007 Çorum Bilim Şenliği; Kent Meydanı, Rehberlik Araştırma Merkezi, Bilim Sanat Merkezi, Fen Edebiyat Fakültesi, Bahçelievler Kültür Merkezi, AHL Park ve Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde gerçekleştirilecektir. Şenlik boyunca 62 adet etkinlik ve 4 adet söyleşi planlanmıştır. Etkinliklerimiz tüm halkımıza açıktır. Bu etkinliğimize destek veren Çorum Belediyemize, Hitit Üniversitemize, Ticaret ve Sanayi Odamıza, AHL Park Yönetimine teşekkür ediyorum." dedi.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat