trafik

19 Mayıs'ta "Temiz Bırak Temiz Bul" kampanyası

ÇORUM 26 Mart 2018 17:35
Videoyu Aç 19 Mayıs'ta "Temiz Bırak Temiz Bul" kampanyası
A
a

Çorum Belediyesi tarafından Çorum Kent Konseyi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü ve Çorum Kent Konseyi işbirliğiyle düzenlenen Temiz Bırak Temiz Bul kampanyası 19 Mayıs İlkokulunda öğrencilerin düzenledikleri etkinliklerle tanıtıldı...


Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Özcan Kuşçu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yahya Çoban, 19 Mayıs İlkokulu Müdürü Ahmet Dağcı, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Şahiste Uçar ile birlikte çok sayıda öğretmen ve öğrenci velisinin katıldığı programda konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, çocuklar arasında temizlik bilincinin oluşturulması amacıyla düzenledikleri projenin 19 Mayıs İlkokulunda başarılı bir şekilde uygulandığını söyledi. Temizlik çalışmalarının Belediye hizmetlerinin olmazsa olmazlarından biri olduğunu belirten Candan, "Temizlik, Çorum'un marka değerine değer katan unsurlardan bir tanesi. Çorum, temizliği ile meşhur bir şehir. Biz, bu çıtayı düşürmemek için çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Bu çıtayı günden güne yükseltmeye çalışıyoruz. Okul müdürümüzün de söylediği gibi projenin başarıya ulaşması bizleri çok memnun etti. Projede görev alan tüm öğretmenlerimizi, velilerimizi kutluyorum." dedi.

Okul Müdürü Ahmet Dağcı da yaptığı konuşmada öğrencilerin temizlik kurallarına uyumu ile ilgili eksiklikleri gözlemlediklerini ve bu projeyi hazırladıklarını söyledi. Ana sınıfı dahil tüm öğrencilere evde, okulda, yaşadıkları çevrede temizlik bilinci kazandırmayı hedefledik." dedi.

İl Vaizesi Lütfiye Hacıismailoğlu da İslam Dininde temizliğin öneminden bahsetti.

Öğrencilerin gösterileri büyük beğeni topladı

19 Mayıs İlkokulu öğrencileri, "Temiz Bırak Temiz Bul" projesi kapsamında hazırladıkları gösterileri büyük bir ustalıkla sahneledi. Temizlikle ilgili tiyatro oyunu, hacivat karagöz gösterisi sahneleyen öğrenciler şiirler de okudu. Öğrenci velilerinin büyük ilgi gösterdiği gecede öğrenciler Beyza Sal, Rüveyda Karadağ, Hamza Üzel, Kaan Canıbek, Hatice Gül Uçar, Emirhan Tophan, M. Sübhan Koçak, Merve Biçer, Y. Kaan Karakaya, İrem Sultan Şahin sahne aldı.
 

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat