2. Taksit Ödemesinde son gün 30 Kasım

ÇORUM 24 Kasım 2018 08:14
Videoyu Aç 2. Taksit Ödemesinde son gün 30 Kasım
A
a

Bu habere Diikat: Emlak Vergisi ve 2018 yılı İş yeri Çevre Temizlik Vergisi’nin 2. taksit ödeme süresi 30 Kasım’da sona eriyor...

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu yaptığı açıklamada, 1319 sayılı Emlak Vergisi Kanunu ve 2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanunu gereğince alınmakta olan Emlak Vergisi ve İşyeri Çevre Temizlik vergilerinin ikinci taksidinin ödeme süresi 30 Kasım 2018 Cuma günü sona erecek. Mükelleflerimiz cezai işlemle karşılaşmamaları ve yoğunluğa meydan vermemeleri için Emlak Vergisi ve İşyerlerine ait Çevre Temizlik Vergilerinin 2. taksit ödemelerini belediye veznelerinden, banka şubelerinden, anlaşmalı fatura tahsilat merkezlerinden ve PTT şubelerinden yapabileceği gibi, www.corum.bel.tr resmi internet sayfamızdan da online ödeme imkanı bulunmaktadır. Ayrıca belediyemizin bir başka hizmeti olan 333 0 333 numaralı telefonu arayarak telefon bankacılığı sistemi ile de ödeme yapabilirler. Hemşehrilerimizin bu konuda duyarlı davranacağına inanıyorum” dedi.

Çorum'da Beyanname vermeyi unutmayın

Mükelleflere beyan verme konusunda hatırlatma yapan Yabacıoğlu, “Arsa veya arazi iken üzerine bina yapılarak veya imar uygulaması neticesinde vasfı değişen gayrimenkullerin değişiklik beyanlarının da belediye’ye bildirilmesi zorunludur. Ayrıca satın alınan gayrimenkullerin üç ay içerisinde yine Belediye’ye bildirilmesi gerekmektedir. Bu işlemleri yapmayanlar vergi ziyai cezasına ve gecikme cezalarına maruz kalmaktadır” dedi.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat