3. Hava limanında Eylem yaptılar

Dünya 18 Eylül 2018 18:00
Videoyu Aç 3. Hava limanında Eylem yaptılar
A
a

Çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebiyle eylem yapan 3. havalimanı işçileri ve sendika temsilcilerinden 28'inin tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildiği bildirildi...

Çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebiyle eylem yapan 3. havalimanı işçileri ve sendika temsilcilerinden 28'inin tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildiği bildirildi.İnşaat-İş Sendikası'nın avukatı Ekin Güneş Saygılı, BBC Türkçe'ye yaptığı açıklamada, 15 kişi hakkında da adli kontrol şartı istendiğini kaydetti.

Saygılı, tutuklama talebinin gerekçeleri arasında, toplantı ve gösteri kanununa muhalefet, çalışma hürriyetinin ihlali ve kamu malına zarar gibi maddelerin yer aldığını belirtti.

Yeni havalimanı inşaatında çalışan işçiler 14 Eylül'de kötü çalışma şartlarını ve ücretlerinin düzensiz ödenmesini protesto ederek eylem başlatmıştı. Eylemin ardından yapılan operasyonda 401 kişi gözaltına alınmıştı. İşçilerden 275'i karakoldaki işlemlerinin ardından serbest bırakılırken 126'sının adliyeye sevk edilmesine karar verilmişti.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat